Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2016, sygn. ILPB4/4511-1-4/16-2/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4511-1-4/16-2/DS
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy zastosowana przez Wnioskodawcę indywidualna stawka amortyzacyjna w wysokości 10% dla lokalu niemieszkalnego położonego w budynku A jest prawidłowa?
W jaki sposób Podatnik powinien wyliczyć przychód i koszty uzyskania przychodu z działalności gospodarczej w związku z pokryciem przez Wynajmującego wydatków związanych z wykonaniem prac adaptacyjnych w wynajmowanym lokalu?
W jaki sposób Podatnik powinien wyliczyć przychód i koszty uzyskania przychodu z działalności gospodarczej w związku z otrzymaniem przez spółkę komandytową ryczałtowego wynagrodzenia na pokrycie wydatków związanych z wykonaniem prac adaptacyjnych w wynajmowanym lokalu?
Czy Wnioskodawca może wliczać wszystkie koszty podatkowe i amortyzację lokalu prywatnego, gdyby pozostał na zasadach ogólnych 18%, czy wszystkie te koszty i amortyzacja mogą być rozliczane cały rok podatkowy?
Czy odpisy na fundusz remontowy od lokali użytkowych przeniesionych na własność odrębną, lokali użytkowych, do których przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mogą być uznane za koszt uzyskania przychodów i czy odpis na remonty nieruchomości wspólnej może obciążać koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku wniesienia lokali aportem do spółki z o.o.
Czy właściwe będzie określenie wartości początkowej środka trwałego tj. darowanej nieruchomości w oparciu o operat szacunkowy sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego? Czy tak określona wartość będzie podstawą ustalenia wartości początkowej środka trwałego otrzymanego w ramach darowizny oraz stanowić będzie podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych zarówno wówczas, gdy dana nieruchomość będzie
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, zgodnie z art. 12 ust. 3a w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 1 ustawy o CIT Wnioskodawca powinien rozpoznać dla celów podatku CIT przychód z tytułu sprzedaży poszczególnych Lokali w chwili zawarcia umowy sprzedaży danego Lokalu w formie aktu notarialnego, a jednocześnie przychód w podatku CIT nie powstaje u Wnioskodawcy
w zakresie kosztów uzyskania przychodu ze źródła przychodu jakim jest najem oraz możliwości ustalenia indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla wskazanego we wniosku budynku
opodatkowanie sprzedaży lokali wyodrębnionych z zaadaptowanego poddasza
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych oraz wydatków za media.
Koszty uzyskania przychodów, najem, amortyzacja, środek trwały, wydatek, remonty, ulepszenie, lokale, inwestycje w obcych środkach trwałych, inwestycje, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, spółdzielnie, wpisowe do spółdzielni
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów z tytułu najmu.
Skutki z tytułu wypłat dla spółki luksemburskiej dochodów/przychodów związanych z lokatami (zasady opodatkowania i brak obowiązku podatkowego w Polsce)
Czy w świetle ustawy o VAT, sprzedaż całego lokalu mieszkalnego, którego własność została przeniesiona w 2014 r. będzie opodatkowana stawką 8%, czy też stawką 7% w części umówionej w 2010 r. i wpłaconych zaliczek, a tylko różnica większego metrażu ustalona w 2014 r. stawką 8%?
uznanie momentu, w którym dojdzie do wyodrębnienia i przeniesienia własności lokalu poprzez zawarcie umowy w formie aktu notarialnego za moment dokonania dostawy towaru zgodnie z art. 19a ust. 1 ustawy o VAT
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat przez nabywcę lokalu środków pieniężnych na otwarty lub zamknięty rachunek powierniczy.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji nabytego lokalu użytkowego wraz z udziałem w gruncie.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu najmu
Czy po przekwalifikowaniu lokalu na niemieszkalny Spółka może amortyzować ów lokal według stawki jak dla lokali niemieszkalnych, a także zaliczać do kosztów podatkowych wydatki związane z jego utrzymaniem (jak koszt mediów, czy opłat na rzecz wspólnoty mieszkaniowej)? (pytanie oznaczone we wniosku jako nr 2)
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym, na którą składają się wydatki poniesione na prace adaptacyjne na dostosowanie zajmowanego na podstawie umowy najmu lokalu do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, może być zaliczana przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów