Interpretacja indywidualna z dnia 19 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.60.2022.2.MD
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się w szkole wojskowej.
możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej
Czy Wnioskodawczyni może rozliczyć się z córką (kandydatem na żołnierza zawodowego i otrzymuje uposażenie) jako matka samotnie wychowująca dziecko oraz skorzystać z ulgi prorodzinnej?
Czy prawidłowym jest zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych przychodów żołnierza zawodowego, osiągniętych z tytułu skierowania go do pełnienia służby wojskowej poza granicami państwa, zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 2 lit. b) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 września 2010 r. w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej poza granicami państwa, tj. w celu zapewnienia organizacji funkcjonowania
Czy prawidłowym jest zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych przychodów żołnierza zawodowego, osiągniętych z tytułu skierowania go do pełnienia służby wojskowej poza granicami państwa, na stanowiskach w Stałym Zespole Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1, zgodnie z § 4 ust. 1 pkt 1 lit. b) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 września 2010 r. w sprawie pełnienia zawodowej służby wojskowej
Czy należy uposażenie sędziego oraz uposażenie prokuratora w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
PIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania należności zagranicznej wypłacanej żołnierzowi zawodowemu
Czy należności wypłacone z tytułu przeniesienia służbowego podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego do wysokości 200% uposażenia, które żołnierz pobrał za miesiąc w którym nastąpiło przeniesienie czy też do kwoty 200% najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego?
Czy i w jakiej pozycji zeznania podatkowego PIT-37 za 2004 rok podatnik ma wykazać uposażenie wypłacone przez Wojskowe Biuro Emerytalne, które zostało opodatkowane podatkiem ryczałtowym w wysokości 20%?
Czy różnica pomiędzy potrąconymi składkami. a należnym podatkiem wynosząca 2.487,20 zł może być odpisana od podatku w następnym roku?
Pytanie dotyczy możliwości odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne potrąconej od uposażenia wypłaconego w 2004r. przysługującego żołnierzom po zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej.
Czy podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jednorazowa należność pieniężna wypłacana żołnierzom zawodowym skierowanym do pełnienia służby w składzie jednostek użytych poza granicami państwa w celu udziału w konflikcie zbrojnym lub misji pokojowej?
Sposób opodatkowania odpraw pieniężnych funkcjonariuszy służby wojskowej otrzymanych w związku ze zwolnieniem ze służby stałej.
W sprawie ustalenia wysokości podatku od świadczenia określonego w art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1974 r. o uposażeniu żołnierzy (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 693 z późn. zm.), wypłacanego żołnierzowi zwolnionemu z służby wojskowej pełnionej jako służba stała, uprawnionemu do zaopatrzenia emerytalnego.
Czy pobrana składka zdrowotna z dochodu z tytułu uposażenia otrzymanego w związku ze zwolnieniem ze służby wojskowej, wykazana przez płatnika w zaświadczeniu, może być odliczona od podatku w zeznaniu rocznym?
Czy uposażenie za czas urlopu zdrowotnego przysługujące żołnierzowi podlega zwolnieniu przedmiotowemu?