Interpretacja indywidualna z dnia 24.11.2020, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.701.2020.2.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.701.2020.2.MD
Dzierżawa znaku towarowego
Opodatkowanie przychodów z tytułu wynajmu/dzierżawy domeny internetowej
przychodów i kosztów z tytułu licencji na znak towarowy
Przychody z licencji na znak słowno-graficzny stanowią przychody z zysków kapitałowych
ustalenie czy wynagrodzenie z tytułu udzielenia partnerom licencji i sublicencji na korzystanie ze znaków towarowych, nie ujętych w ewidencji jako wartości niematerialne i prawne stanowi dla Wnioskodawcy przychody z zysków kapitałowych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.
Ustalenie czy wynagrodzenie z tytułu udzielenia partnerom licencji i sublicencji na korzystanie ze znaków towarowych, nie ujętych w ewidencji jako wartości niematerialne i prawne stanowi dla Wnioskodawcy przychody z zysków kapitałowych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r.
w zakresie ustalenia czy przychody, o których mowa we wniosku stanowią przychody z zysków kapitałowych czy też przychody z innych źródeł
Czy mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny, dokonane przez Spółkę zaliczenie przychodów: ze sprzedaży udziałów i z tytułu udzielenia licencji na korzystanie ze znaku towarowego do przychodów kapitałowych, a także zaliczenie przychodów z tytułu: świadczenia usług outsourcingowych, najmu/dzierżawy, podwykonawstwa i z tytułu odsetek do przychodów z innych źródeł, należy uznać za zgodne z brzmieniem
Określenie źródła przychodów w związku z udzieleniem licencji na znak towarowy oraz w związku ze sprzedażą prawa ochronnego na znak towarowy.
czy przychody uzyskiwane przez Spółkę z tytułu udzielenia Licencji na Know-How na rzecz Kontrahenta powinny zostać zakwalifikowane jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, nieobjęte zakresem zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT
Czy przychody, które Wnioskodawca rozpoznaje z tytułu udziału w zysku w Spółce komandytowej należy klasyfikować jako przychody ze źródła kapitałowego, czy jako przychody z pozostałej działalności na podstawie wyjątku wskazanego w art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a in fine ustawy o CIT dotyczącym przychodów z licencji bezpośrednio związanych z uzyskaniem przychodów niezaliczanych do zysków kapitałowych?
w zakresie: możliwości uznania przychodów uzyskanych z tytułu udzielonych licencji na znak towarowy, za przychody z: - tzw. innych źródeł przychodów, - zysków kapitałowych, sposobu rozliczenia wskazanych we wniosku kosztów podatkowych.
Amortyzacja znaku towarowego wniesionego aportem, przychód z udostępniania znaku towarowego jako przychód operacyjny.
Ustalenie źródła przychodów z tytułu udzielania licencji na korzystanie ze Znaku Towarowego oraz wybór formy opodatkowania.
ustalenie źródła przychodu właściwego do opodatkowania przychodów uzyskiwanych z tytułu udzielania licencji na używanie znaku towarowego
w zakresie możliwości uznania wszystkich wskazanych we wniosku przychodów uzyskiwanych przez Wnioskodawcę, jako wspólnika spółki komandytowej, za przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej.
w zakresie mo?liwooci uznania za przychód z prowadzonej pozarolniczej dzia3alnooci gospodarczej przychodów uzyskanych z tytu3u udostepniania osobom trzecim przez spó3ke jawn1, której Wnioskodawca bedzie wspólnikiem orodków trwa3ych na podstawie umowy najmu lub dzier?awy i wartooci niematerialnej i prawnej stanowi1cej zarejestrowane prawo ochronne do znaku towarowego poprzez udzielanie licencji na ten
1) Do przychodów z jakiego źródła powinno być zaliczone u podatnika wynagrodzenie z tytułu zbycia prawa z rejestracji wspólnotowego znaku towarowego oraz autorskich praw majątkowych do jego formy graficznej (logo)? 2) W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży praw do przedmiotowego znaku towarowego?
1) Do przychodów z jakiego źródła powinno być zaliczone u podatnika wynagrodzenie z tytułu zbycia prawa z rejestracji wspólnotowego znaku towarowego oraz autorskich praw majątkowych do jego formy graficznej (logo)? 2) W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży praw do przedmiotowego znaku towarowego?