Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.99.2022.1.RST
Miejsce świadczenia usług transportowych.
Miejsce świadczenia usług transportowych.
Ustalenie czy Wnioskodawca posiada stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, ustalenie miejsca opodatkowania usługi logistycznej i transportowej oraz obowiązek wystawienia przez Kontrahenta faktury zawierającej sformułowanie odwrotne obciążenie
Możliwość zastosowania jednorazowej amortyzacji.
zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do świadczonych usług transportu drogowego towarów oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków
możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji środków trwałych
Stawka podatku VAT dot. usługi organizacji kuligów (usługi przewożenia osób zaprzęgiem konnym) oraz prawidłowość wystawienia faktury VAT (nazwy na fakturze: kulig) dokumentującej świadczenie tej usługi
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do świadczonych usług wynajmu samochodów ciężarowych z kierowcą i transportu drogowego towarów.
Opodatkowanie udziału w sprzedaży biletów komunikacji miejskiej dokonywanej przez MZK na rzecz Kolei
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanej rekompensaty z budżetu Miasta.
Czy przysługuje podatnikowi jednorazowy odpis amortyzacyjny na samochód ciężarowy przeznaczony do przewozu towarów?
W jakiej wysokości podatek od towarów i usług Zainteresowany powinien odprowadzić do urzędu skarbowego?
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonać amortyzacji środków trwałych zakupionych w trakcie 2007 r. metodą określoną w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych do wysokości przysługującego limitu 50 000 euro na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od zakupionych i oddanych do użytkowania w maju i październiku 2007 r. środków transportu w związku z tym, że jednorazowe odpisy amortyzacyjne stanowią pomoc de minimis?
Czy Spółka postąpiła prawidłowo dokonując jednorazowej amortyzacji?
Czy Wnioskodawca ma prawo do jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, którego dokonał w lipcu 2007 r. oraz jaką kwotę pomocy de minimis powinien przyjąć w związku z dokonanym odpisem w celu ustalenia pomocy de minimis?
Czy Spółce przysługuje prawo do zastosowania jednorazowej amortyzacji z tytułu zakupionego środka trwałego tj. samochodu ciężarowego do przewozu i pompowania betonu i zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu 199.000 zł?
Czy będzie mógł Pan dokonać jednorazowej amortyzacji podatkowej na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy jednorazowa amortyzacja dokonana w 2007 roku przez wnioskodawcę jest zastosowana prawidłowo.
Czy dokonanie jednorazowej amortyzacji jest prawidłowe i zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych art. 22k ust.7-12.
Czy Spółka prawidłowo postąpiła dokonując jednorazowej amortyzacji do wysokości 50 000 euro czyli 199 000 zł.
Czy w opisanym stanie faktycznym kwoty odszkodowania za przestoje podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 5 ustawy o VAT, czy też czynność ta nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych zawartych w w/w artykule ustawy i nie podlega ustawie o VAT?