Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.146.2024.2.ASZ
Skutki podatkowe otrzymania darowizny środków pieniężnych od matki.
Skutki podatkowe otrzymania darowizny środków pieniężnych od matki.
Otrzymanie środków pieniężnych od brata tytułem darowizny za zgodą jego żony.
Darowizna środków pieniężnych była dokonana przez Pani męża na Pani rzecz, czyli pomiędzy osobami należącymi do grupy osób wymienionych w art. 4a ustawy. Wpłata środków ze sprzedaży, z których to środków dalej mąż dokonał darowizny na Pani rzecz, nastąpiła na konto, którego współposiadaczem jest Pani jako osoba obdarowana. Pieniądze znajdują się więc na wspólnym koncie bankowym. Tym samym darowizna
Czy dodatkowa odprawa pośmiertna, która ma zostać wypłacona rodzinie zmarłego pracownika, będzie mogła zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie z opodatkowania świadczeń otrzymywanych z USA
Skutki podatkowe uzyskiwania po ustanowieniu rozdzielności majątkowej świadczenia na zaspokajanie potrzeb rodziny.
Na jakie świadczenia mogą liczyć samotni rodzice w 2019 roku? Omawiamy kilka form wsparcia dla ojców i matek samotnie wychowujących dzieci.
Przy ubieganiu się o zasiłek rodzinny należy uwzględnić dochód małżonka, nawet gdy nie prowadzi on wspólnego gospodarstwa z osobą uprawnioną do świadczenia. Niezależnie bowiem od sytuacji faktycznej, jaka istnieje pomiędzy małżonkami, dopóki pozostają oni w małżeństwie, wchodzą w skład rodziny w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych.
Opodatkowanie świadczenia na zaspokojenie potrzeb rodziny.
Opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymywanego od męża
Opodatkowanie świadczenia na zaspokojenie potrzeb rodziny.
w zakresie opodatkowania świadczenia na zaspokojenie potrzeb rodziny
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń zagranicznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń otrzymanych z USA.
w zakresie opodatkowania świadczeń na zaspokojenie potrzeb rodziny
Opodatkowanie alimentów przyznanych na podstawie wyroku sądowego.
Zgodnie z postanowieniami umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o uniknięciu podwójnego opodatkowania i zapobieżeniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu świadczenie małżeńskie (rodzinne) otrzymywane przez Wnioskodawczynię z USA podlega opodatkowaniu w Polsce. Jednocześnie jednak, w sytuacji gdy świadczenie to stanowi odpowiednik
Czy świadczenia rodzinne na Wnioskodawczynię i małoletnią córkę Paulinę, w wysokości 2.000 zł/m-c. przekazywane przez X. z emerytury męża Wnioskodawczyni, są kwotą wolną od opodatkowania, tzn. czy można podważyć fakt, że nie są to dochody z innych źródeł, lecz stanowią przesunięcie środków majątkowych w ramach tej samej wspólności?
Opodatkowanie zabezpieczenia alimentów na czas procesu rozwodowego.
opodatkowanie dodatku socjalnego (rodzinnego) otrzymywanego ze Stanów Zjednoczonych Ameryki
Czy świadczenie małżeńskie otrzymywane z USA przez Wnioskodawczynię, powinno być obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pakietów medycznych przeznaczonych dla wybranych pracowników.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pakietów medycznych, które zostaną w przyszłości przyznane obecnym lub przyszłym pracownikom Spółki, w części przypadającej na pracowników, jak i na członków ich rodzin.
Czy należny jest podatek dochodowy od osób fizycznych od zabezpieczenia alimentów przysługującego za okres toczącego się procesu rozwodowego?