Interpretacja indywidualna z dnia 12 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.438.2023.1.ASK
W zakresie braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
W zakresie braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Ustalenie czy łączne kwoty uzgodnione w Ugodach stanowią wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, ustalenie czy łączne kwoty, jakie mogą zostać uzgodnione w Kolejnych Ugodach będą stanowiły wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, udokumentowanie fakturą
Ustalenie, czy ustanowienie wzajemnej ekwiwalentnej służebności gruntowej jako świadczenie ekwiwalentne nie powoduje powstania przychodu, który podlegałby opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Brak powstania przychodu podatkowego z tytułu nieodpłatnych świadczeń.
w zakresie braku powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego ustanowienia służebności posadowienia przydomowych przepompowni
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Czy Grupa Producencka powinna naliczać odsetki i zaliczać je do przychodu od nieodpłatnie otrzymanych pożyczek od udziałowców, będących jednocześnie członkami grupy?
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę towarów / materiałów przekazanych Mu nieodpłatnie w celu dokonania oceny ich przydatności w procesach produkcyjnych Spółki stanowi przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy udostępnienie przez placówki handlowe witryn sklepowych w celu wykonania na nich aranżacji graficznych w ramach wspólnych programów promocyjno - reklamowych stanowi dla Spółki przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy nieodpłatna, kontrolowana praca na cele społeczne osób z wyrokami ograniczenia wolności oraz praca społecznie użyteczna w zamian za nieściągalną w drodze egzekucji grzywnę w Spółce, stanowi dla Niej przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 z późn. zm.)?
Czy nieodpłatna praca osób pozbawionych wolności na rzecz Wnioskodawcy będącego jednostką organizacyjną Gminy jest nieodpłatnym świadczeniem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, które należy wycenić według wynagrodzenia należnego za taką pracę i zaliczyć w przychody podatkowe Jednostki?
Czy w Spółce w świetle przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych powstaje nieodpłatne świadczenie, które podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Skutki podatkowe nieodpłatnej praktyki.
Czy brak obciążenia X przez Y kosztami usług informatycznych do końca 2007 roku stanowi dla X przychód z tytułu otrzymanego nieodpłatnie świadczenia?
Czy koszty kuponów gry T-L o wartości 1,40 zł, przekazywanych nieodpłatnie nabywcom kuponów gry T-M w celu uatrakcyjnienia sprzedaży, są kosztami reklamy nielimitowanej czy limitowanej, czy kosztami działalności poniesionymi w celu zwiększenia przychodu i zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych są kosztami uzyskania przychodu?
Czy wydatki poniesione przez sąsiada podatnika na nadbudowę budynku mieszkalnego stanowiącego własność podatnika spowodują obowiązek zapłaty podatku ?