Czy do osobistego rachunku bankowego wykorzystywanego do prowadzenia działalności gospodarczej można otworzyć rachunek VAT?
Zasady ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie braku obowiązku dokonywania zgłoszeń aktualizujących NIP-2 w związku z zakładaniem/likwidacją lokat terminowych i w związku z rachunkiem kredytowym.
Czy Wnioskodawca wraz z żoną nie straci ulgi w podatku dochodowym z lat 2000 - 2003, jeśli dokona cesji praw do rachunku oszczędnościowo kredytowego na rzecz córki?
Czy środki z Kasy Mieszkaniowej wnioskodawczyni może przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego przez jej męża (do którego ona przystąpi) na budowę domu, którego wnioskodawczyni w drodze darowizny stanie się współwłaścicielką?
Czy środki z Kasy Mieszkaniowej wnioskodawczyni może przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego przez jej męża na budowę domu, którego wnioskodawczyni w drodze darowizny stanie się współwłaścicielką?
Czy dopisanie męża do umowy o kredyt kontraktowy z bankiem prowadzącym kasę mieszkaniową o systematyczne gromadzenie oszczędności (tzw. kasa mieszkaniowa) nie spowoduje obowiązku zwrotu odliczonych dotychczas kwot podatku?
Czy wnioskodawczyni wraz z córką mogłyby zakupić mieszkanie jako współwłasność, przy założeniu, że wkład w kasie mieszkaniowej wykorzysta córka wnioskodawczyni i ona będzie kredytobiorcą? Czy córka mogłaby zwrócić wnioskodawczyni oszczędności zgromadzone na rachunku, po to by wnioskodawczyni mogła zakupić mieszkanie? Czy wyżej wymienioną transakcję wnioskodawczyni będzie mogła przeprowadzić bez konieczności
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zachowania prawa do ulgi z tytułu systematycznego gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej w związku z przeniesieniem uprawnień do rachunku oszczędnościowo kredytowego
Czy w przypadku nie wydatkowania na cele realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych części wycofanych z kasy mieszkaniowej oszczędności należy dokonać zwrotu dokonanych przez rodziców odliczeń ? Czy ewentualny zwrot dotyczyć będzie całości odliczeń, czy tylko części proporcjonalnej do kwoty nie wydatkowanej na cele mieszkaniowe ?Czy za realizację własnych potrzeb mieszkaniowych można uznać wydatki
Czy w przypadku nie wydatkowania na cele realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych części wycofanych z kasy mieszkaniowej oszczędności należy dokonać zwrotu dokonanych przez rodziców odliczeń ? Czy ewentualny zwrot dotyczyć będzie całości odliczeń, czy tylko części proporcjonalnej do kwoty nie wydatkowanej na cele mieszkaniowe ?Czy za realizację własnych potrzeb mieszkaniowych można uznać wydatki
czy cytowany zapis z umowy przedwstępnej skutkuje uznaniem jej za tytuł prawny do lokalu,a tym samym można potraktować zakup przedmiotowej nieruchomości za cel mieszkaniowy zrealizowany w 2006 roku?; czy w tak przedstawionym stanie faktycznym podatnik nie będzie zmuszony do dokonania zwrotu odliczonej w 1999 roku kwoty z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej?
czy w sytuacji gdy dokona Pan cesji prawa do rachunku na ojca będzie Pan zobligowany do zwrotu dokonanych odliczeń z tytułu gromadzenia oszczędności w kasie mieszkaniowej?
Czy córka nie wydając oszczędności z kasy mieszkaniowej na cele mieszkaniowe nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych?
Czy zostały spełnione warunki oszczędzania w kasie mieszkaniowej w przypadku scedowania przez syna na rzecz matki środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej, na podstawie których korzystano z ulgi podatkowej, w przypadku przeznaczenia tych środków w całości, w roku ich wypłaty, na zakup działki budowlanej wraz z kosztami towarzyszącymi i której właścicielami została Pani wraz z mężem i synem?
dotyczy skutków podatkowych niewydatkowania przez syna (w przypadku przeniesienia praw i obowiązków wynikających z umowy zawartej z kasą mieszkaniową) wycofanych oszczędności na cele określone w ustawie, tj. na cele mieszkaniowe
Czy przysługuje Pani ulga w podatku od spadków i darowizn z tytułu nabycia w drodze cesji prawa do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej w wysokości kwoty wolnej od każdego z rodziców?
Czy darowizna na rzecz córki praw do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej w przypadku, gdy obdarowana przeznaczy środki zgromadzone na tym rachunku na cele mieszkaniowe (zakup udziału w budynku mieszkalnym poł. we Francji), korzysta ze zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy dopisując męża do rachunku nie będzie potrzeby zwrotu odliczanego dotychczas podatku z tytułu oszczędzania w "Kasie Mieszkaniowej" i nie będzie utraty prawa do ulgi z tytułu oszczędzania w "Kasie Mieszkaniowej"?
Czy otrzymanie w drodze cesji (dokonanej przez rodziców) uprawnień do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w kasie mieszkaniowej zobowiązuje do wydatkowania po zakończeniu okresu oszczędzania scedowanej kwoty zgodnie z celami systematycznego oszczędzania?
Czy w przypadku cesji rachunku oszczędnościowego w kasie mieszkaniowej na syna wykorzystana przez podatników ulga podatkowa będzie podlegała zwrotowi ?
Czy podatnik, który dokonał na rzecz córki cesji uprawnień do rachunku oszczędnościowo - kredytowego w kasie mieszkaniowej ma obowiązek wykazania tego w zeznaniu rocznym i zwrotu ulgi z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej?
Czy wycofane po okresie oszczędzania środki z kasy mieszkaniowej w grudniu 2005r. mogą być zakwalifikowane na poczet nabycia działki budowlanej w czerwcu 2005r.?
Czy zawarcie w 2005r. aneksu do umowy o kredyt kontraktowy na wydłużenie okresu oszczędzania w kasie mieszkaniowej nie spowoduje obowiązku zwrotu ulgi podatkowej, z której korzystano w latach 2001-2004?
Czy przysługuje mi prawo do odliczeń z tytułu systematycznego gromadzenia oszczędności wyłącznie na jednym rachunku oszczędnościowo-kredytowym i w jednym banku prowadzącym kasę mieszkaniową w zeznaniu podatkowym za 2004r.