Przedsiębiorstwa zatrudniające więźniów nie unikną przetargów
Możliwość skorzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającego z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności.
Czy w latach 2015-2020 r. i w latach następnych Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych wynikające z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności?
Czy gospodarstwo pomocnicze funkcjonujące jako przywięzienny zakład pracy w rozumieniu ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności zobowiązane jest uiszczać podatek dochodowy od odsetek wygenerowanych przez przychody zgromadzone na rachunkach i lokatach bankowych?
Areszt Śledczy prosi o wyjaśnienie określenia właściwości płatnika odpowiedzialnego za:- naliczanie i odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w przypadku otrzymania przez osoby osadzone od zatrudniających ich pracodawców świadczeń w postaci bonów towarowych,- sporządzenie informacji podatkowej związku z udzieleniem w/w świadczeń.
Pytanie podatnika dotyczy:1. zasad odliczania strat z lat ubiegłych (poczynając od straty za 2001 r.) oraz prawa do rezygnacji z jej odliczania w zeznaniu CIT-8, 2. rezygnacji po upływie roku podatkowego z prawa odliczenia straty z lat ubiegłych i mozliwości skorzystania ze zwolnienie od podatku dochodowego przez przywięzienny zakład pracy - na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym