Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.381.2024.3.PK
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym (RSU) w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatnik sporządza umowę dla firmy zagranicznej, która ostatecznie trafi do Luksemburga. Stronami umowy są obywatele Polski, Austrii oraz osoby z Luksemburga, natomiast faktura zostanie wystawiona na firmę z Luksemburga. Gdzie powinna zostać opodatkowana usługa?
Przedstawione w opisie stanu faktycznego nabycie akcji w ramach Umowy sprzedaży będzie zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wypłaty kwoty z grupowego ubezpieczenia na życie z norweskiej firmy ubezpieczeniowej.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę nieruchomości położonej w Polsce będzie nosiła znamiona działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług a Wnioskodawca dokonując zbycia ww. nieruchomości będzie działał jako podatnik podatku od towarów i usług, w rozumieniu art. 15 ust. 1 cyt. ustawy.Dostawa ww. nieruchomości tj. działek zabudowanych w części budynkiem mieszkalnym oraz budynku
Z uwagi na fakt, że czynności wykonywane przez Oddział podmiotu zagranicznego w Polsce na rzecz firmy macierzystej z siedzibą w Wielkiej Brytanii nie są czynnościami wykonywanymi na rzecz innej osoby prawnej, lecz są czynnościami wykonywanymi w ramach jednego podmiotu, czynności te nie spełniają definicji świadczenia usług na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług, zatem nie podlegają opodatkowaniu
Prowadząc działalność gospodarczą na teranie RP polegającą na nabywaniu i sprzedaży nieruchomości, szwajcarska firma staje się podatnikiem podatku od towarów i usług. Ponieważ nie dotyczy jej zwolnienie zawarte w art. 113 ust. 1 ustawy, ma obowiązek przed dniem wykonania pierwszej czynności sprzedaży złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego zgłoszenie rejestracyjne.
Czy polska spółka powinna pobierać podatek w wysokości 5% od kwoty wypłaconej dla spółki niemieckiej za świadczenie usług doradczych, w przypadku gdy spółka niemiecka posiada 70% udziałów w spółce polskiej?