Interpretacja indywidualna z dnia 16 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.663.2021.3.MPU
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
możliwości odzyskania podatku VAT, który zostanie poniesiony w związku z realizacją operacji
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego na umundurowanie strażnika.
Ubiór za który jest wypłacany ekwiwalent, nie posiada jakichkolwiek trwałych oznaczeń firmowych (np. logo) ani żadnych innych cech charakterystycznych dla ubioru służbowego noszonego w trakcie wykonywania pracy. Aby ekwiwalent za ubiór mógł korzystać ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ubiór ten powinien charakteryzować się takim stopniem
Mając na uwadze specyfikę działalności gospodarczej Wnioskodawcy stwierdzić należy, że jeżeli bezpośrednim celem poniesienia wydatków na zakup ubrań, obuwia oraz ręczników jest możliwość właściwego przygotowania do zajęć oraz ochrona ciała Wnioskodawcy, a zakupione stroje, obuwie sportowe i ręczniki są niezbędne do świadczenia usług, to wydatki te mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Drużyny stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
opodatkowania nieodpłatnego przekazania pracownikom towarów i usług oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych towarów i usług.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z funkcjonowaniem drużyny piłkarskiej, tj. wydatków poniesionych na zakup strojów sportowych, przyrządów sportowych (piłek, rękawic piłkarskich, znaczników do sportów zespołowych), udział w zawodach sportowych (wpisowe) piłki nożnej
Czy wydatki poniesione przez Spółkę w związku z aktywizacją sportową pracowników w postaci pokrycia kosztów treningów (wynajem sali), wyjazdów na zawody (transport, noclegi, wyżywienie) oraz zakup strojów sportowych z logo Spółki będą stanowić koszty uzyskania przychodu?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo zakupu odzieży, obuwia i kosmetyków do realizacji programu ogrodniczego z możliwością zaewidencjonowania w koszty uzyskania przychodu firmy?
Czy wydatki na zakup stroków sportowych, suplementów diety, odżywek dla sportowców mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?
Czy do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć wydatki na zakup strojów i kosmetyków do charakteryzacji wykorzystywanych podczas sesji zdjęciowych i występów publicznych związanych z wykonywaniem niniejszej umowy?
Czy dokonanie zakupu strojów dla prezenterek i kosmetyków do charakteryzacji, używanych tylko w trakcie realizacji audycji telewizyjnych, pozostających własnością pracodawcy, powoduje powstanie po stronie pracownika przychodu, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?