Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.955.2022.2.AK
W zakresie wypłaty wynagrodzenia za prowadzenie spraw Spółki.
W zakresie wypłaty wynagrodzenia za prowadzenie spraw Spółki.
Obowiązek złożenia do urzędu skarbowego zgłoszenia aktualizacyjnego zawierającego informacje o miejscach prowadzenia działalności przez jednostki organizacyjne powiatu oraz dane o numerach bankowych tych jednostek.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Działu Projektowego do spółki kapitałowej.
Ewidencjonowanie i rejestrowanie sprzedaży produktów dokonywanych w imieniu i na rzecz zleceniodawcy.
Czy Spółka może fakturować Kontrahentowi wskazane usługi jako niepodlegające podatkowi od towarów i usług na podstawie art. 27 ust. 3 w połączeniu z ust. 4 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług ze względu na ich miejsce świadczenia w miejscu siedziby Kontrahenta?
Czy prowadzenie wyniku Spółki dla celów podatkowych na poziomie O tzn. bez wykazywania zysku ani straty jest poprawne?
Czy koszty delegacji pracowników związane z prowadzeniem spraw socjalnych w zakresie wskazanym wyżej , mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów X, czy też powinny być pokrywane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?
Czy zwolnienie przedmiotowe, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do dochodów uzyskanych na podstawie umowy kontraktu zawartej z UNDP Programem Narodów Zjednoczonych ?
Czy są kosztem uzyskania przychodów Spółki wszystkie koszty poniesione w związku z organizacją przymusowego wykupu akcji, w szczególności: wyceny akcji przez biegłego rewidenta, korespondencji, wysyłki, przekazywania informacji akcjonariuszom, biura maklerskiego w przypadku wynajęcia biura do przeprowadzenia transakcji, emisji nowych dokumentów akcji i inne?
Czy przekształcenie spółki cywilnej (utworzonej przez spadkobierców prowadzących nabyty w spadku zakład) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spowoduje utratę zwolnienia z art. 4 ust. 1 pkt. 10 ustawy o podatku od spadków i darowizn? Jakie konsekwencje podatkowe w zakresie podatku od spadku miałoby przekształcenie tejże spółki cywilnej w spółkę jawną w trybie art. 26 § 4 Kodeksu spółek handlowych