Interpretacja indywidualna z dnia 30 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1018.2023.2.MG
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla świadczonych usług.
Skutki podatkowe otrzymywania od najemców środków na pokrycie kosztów eksploatacyjnych i czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej.
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Ustalenie podstawy opodatkowania przychodów z najmu.
Opodatkowanie przychodów z najmu.
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone na remont oraz koszty eksploatacyjne.
Koszty opłat eksploatacyjnych, do ponoszenia których w umowie najmu zobowiązany jest najemca, nie będą stanowić w myśl art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodu z najmu lokalu mieszkalnego. Wnioskodawczyni jedynie pośredniczy w zakresie uiszczania ww. opłat eksploatacyjnych. Tym samym, przychód dla Wnioskodawczyni, od
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Skutki podatkowe związane ze sprzedażą Nieruchomości.
opodatkowanie podatkiem VAT zaliczek pobieranych od właścicieli spółdzielczych własnościowych praw do miejsc postojowych/ garażowych (lokali niemieszkalnych) z tytułu opłaty przekształceniowej pobieranej od dnia 1 stycznia 2019 r.
Opodatkowanie opłat eksploatacyjnych pobieranych przez Spółdzielnię mieszkaniową za lokal mieszkalny.
Czy przychodem z najmu do opodatkowania wg stawki 8,5%, który Wnioskodawca osiągnie, jest suma kwoty 1800 zł - czynsz najmu i kwoty 700 zł opłaty eksploatacyjne, wpłaconej przez Najemcę na rachunek bankowy Wnioskodawcy w poszczególnych miesiącach, pomniejszona o wysokość należnych opłat za media (opłat eksploatacyjnych) wnoszonych do zarządcy (czynsz) i należnych opłat za energię elektryczną, Internet
opodatkowania opłat pobieranych od wspólnot mieszkaniowych za korzystanie z mienia spółdzielczego przeznaczonego do wspólnego użytkowania, zmienia ww. interpretację z urzędu, stwierdzając, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione w ww. wniosku
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku od opłat za zajmowany teren stanowiący mienie Spółdzielni przez parkingi społeczne.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności, za które pobierane są przez Gminę opłaty publicznoprawne oraz konieczności wystawienia faktury dokumentującej ww. czynności.
brak zastosowania zwolnienia dla opłat eksploatacyjnych pobieranych od członków oczekujących na ustanowienie odrębnej własności lokalu
Zwolnienie od podatku usług dotyczących sprzedaży usługi wynajmu lokalu (czynsz), usług związanych z eksploatacją lokalu (koszty utrzymania porządku części wspólnych) oraz pozostałych obciążających najemcę kosztów związanych z eksploatacją lokalu (energia elektryczna i cieplna, zużycie wody, odprowadzanie ścieków i wywóz nieczystości)
Czy do opłat za korzystanie z mienia Spółdzielni przeznaczonego do wspólnego użytkowania Spółdzielnia prawidłowo zastosowała stawkę VAT w wysokości 23%, czy też czynności te winny być zwolnione od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 11 lub innego artykułu ustawy?
Ustalenie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu najmu lokalu czy przychodem będą opłaty eksploatacyjne uiszczane przez najemcę na rzecz wynajmującego, czy tylko sama kwota czynszu?
Czy w przypadku mieszkania wraz z garażami i komórkami stanowiącymi pomieszczenia przynależne do lokali mieszkalnych wszystkie opłaty na pokrycie kosztów utrzymania eksploatacji podlegają zwolnieniu od podatku VAT?
Czy do opłat za korzystanie z mienia Spółdzielni przeznaczonego do wspólnego użytkowania Spółdzielnia prawidłowo zastosowała stawkę VAT w wysokości 23%, czy też czynności te winny być zwolnione od podatku od towarów i usług?