Interpretacja indywidualna z dnia 22 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.34.2022.1.IG
braku opodatkowania sprzedaży używanego samochodu pożarniczego
braku opodatkowania sprzedaży używanego samochodu pożarniczego
Ustalenie, czy sprzedaż samochodów pożarniczych wykorzystywanych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej podlega opodatkowaniu
Od 1 października 2002 r. zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy z 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym. Nowelizacją ustawy wprowadzono szereg zupełnie nowych rozwiązań, lecz zakres ich nie będzie dotyczył wszystkich podatników VAT. Większość nowych przepisów ma bowiem charakter fakultatywny i to od woli samego podatnika będzie zależało, czy te rozwiązania
Zwolnienie od podatku szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy, przeciwpożarowych oraz opodatkowanie czynności sporządzania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego z planami ewakuacyjnymi i dostawy towarów na rzecz Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.
Czy szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ochrony przeciwpożarowej są zwolnione z podatku VAT?
Stawka podatku dla zakupu towarów na cele przeciwpożarowe.
Stawka podatku dla dostaw na terenie kraju towarów wymienionych w poz. 129-134 załącznika nr 3 do ustawy, zakupionych przez Gminę z przeznaczeniem dla jednostki ochotniczej straży pożarnej.
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej za pośrednictwem urzędu gminy.
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT do dostawy samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze sprzętem do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof
Czy w zakresie realizowanego projektu pn. ... w odniesieniu do zakupu samochodu, gdzie to Gmina jest beneficjentem, nabywcą i płatnikiem na rzecz dostawcy, powinna przyjąć 7% czy 22% stawkę podatku VAT do ceny samochodu?
Właściwa stawka podatku VAT dla dostawy samochodu ratowniczo gaśniczego z przeznaczeniem dla jednostki ochotniczej straży pożarnej na cele ochrony przeciwpożarowej wynosi 22%.
stawka podatku dla dostawy pożarniczego i ratowniczo-pożarniczego
Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana dla dostawy trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych finansowanych zgodnie z obowiązkiem ustawowym przez Gminę (art. 7 ust. 14 ustawy o samorządzie gminnym w związku z art. 32 ust. 2 ustawy o ochronie przeciwpożarowej) dla ochotniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej?
stawki podatku dla dostawy samochodów ratowniczo-gaśniczych
1. Jak stawka VAT powinna być zastosowana do dokonanej sprzedaży samochodu ratowniczo-gaśniczego na rzecz Gminy, która jest płatnikiem, jeśli faktycznym odbiorcą sprzętu będzie jednostka OSP? 2. Czy jest to stawka 7%, czy 22%?
zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej za pośrednictwem urzędu gminy
Zastosowanie właściwej stawki podatku dla dostawy towarów dla ochrony przeciwpożarowej oraz opodatkowania i udokumentowania nieodpłatnego przekazania sprzętu przeciwpożarowego dla jednostek ochotniczej straży pożarnej.
Strona nie wykorzysta projektu Poprawa systemu bezpieczeństwa ekologicznego na terenie powiatu do wykonywania czynności opodatkowanych. Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, że Gmina nie ma możliwości odliczenia naliczonego podatku VAT przy wykonywaniu opisanego projektu.
Czy usługi ochrony przeciwpożarowej, posiadające klasyfikację PKWiU 75.25 podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zgodnie z zapisem zawartym w art. 41 ustawy o podatku od towarów i usług tj. stawką w wysokości 22%, czy też korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1, pozycji 6 załącznika nr 4 do ustawy (Wykaz usług zwolnionych od podatku), gdzie wymienione zostały
Czy nagrody, którymi zarząd fundacji wyróżnił organizacje ( zespół śpiewaczy i jednostkę OSP ) będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych i jakie deklaracje należy złożyć w związku z przyznaniem tych nagród nagrodzonym?Nagrodzeni wykorzystają przyznane im nagrody na cele statutowe ( remont swietlicy OSP ) lub kulturalne ( działalność zespołu śpiewaczego ).
Podatnik osiąga przychody ze składek członkowskich oraz z działalności marketingowej prowadzonej na rzecz producentów zabezpieczeń przeciwpożarowych i sprzętu ratowniczego. Jednocześnie zgodnie z postanowieniami § 8 ust. 2 statutu podatnika wszelkie dochody z działalności gospodarczej są przeznaczane na cele statutowe określone w § 5 jako: 1.rozwój krajowej produkcji wyposażenia pożarniczego, ochronnego