Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2016, sygn. IPPP2/4512-1068/15-2/MAO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-1068/15-2/MAO
Opodatkowanie transakcji sprzedaży Nieruchomości.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży Nieruchomości.
Czy wydatki na nabycie usług noclegowych umożliwiających wykonanie usług na rzecz Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów?
Prawo do odliczenia podatku oraz ubiegania się o jego zwrot w okresie zawieszenia działalności gospodarczej.
Wnioskodawca jako płatnik, jest zobowiązany do obliczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od ustalonej w wyżej podany sposób, przypadającej na pracownika, wartości nieodpłatnego świadczenia z tytułu zakwaterowania w hotelu pracowniczym lub w mieszkaniu wynajmowanym na cele zbiorowego zakwaterowania, jednakże wyłącznie w tej części, która nie jest objęta zakresem zwolnienia przedmiotowego
Sposób opodatkowania świadczonych usług dodatkowych realizowanych w ramach usługi zakwaterowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania zabiegów masażu klasycznego i leczniczego.
Jaką stawkę podatku VAT należy naliczyć od usługi pakietowej, przedstawionej w opisie stanu faktycznego?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT z tytułu świadczenia usług gastronomicznych, świadczonych na rzecz gości hoteli Spółki w opisanej wyżej sytuacji?
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT opłat za zbyt późne anulowanie rezerwacji hotelowej i nieskorzystanie z usług zakwaterowania świadczonych przez Wnioskodawcę
Czy zaliczki uiszczone przez gości hotelowych na poczet danego pakietu 12 i 45 powodują powstanie obowiązku podatkowego, jeżeli tak to według jakiej stawki podatku Spółka powinna obniżyć kwotę podatku i czy Spółka jest zobowiązana do korekty stawki i kwoty podatku jeżeli w dniu zakończenia pobytu gościa w hotelu okaże się, że rzeczywisty zakres usług różnił się od tych, które pierwotnie wiązały się
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku.
Jeżeli przedmiotem zbycia będzie wyodrębniony organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie zespół składników, to będzie on stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
refakturowanie przez Wnioskodawcę kosztów hoteli i transportu publicznego
Prawo do odzyskania VAT% w związku z realizacją inwestycji.
obowiązki płatnika związane z udzieleniem pracownikowi świadczeń z tytułu podróży służbowej
Czy Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna, matka samotnie wychowująca syna, może być zwolniona z opodatkowania dopłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wypoczynku Jej syna zorganizowanego przez Hotel w Danii?
1. Czy zwrot kosztów dojazdów środkami komunikacji publicznej, w szczególności taksówkami, z miejsca zamieszkania lub miejsca wykonywania pracy na dworzec kolejowy, autobusowy bądź do portu lotniczego, skąd pracownik udaje się do miejsca docelowego podróży służbowej zarówno krajowej jak i zagranicznej, a także powrót z dworca kolejowego, autobusowego czy portu lotniczego do miejsca zamieszkania lub
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów przejazdów i noclegów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia oraz w zakresie skutków podatkowych sfinansowania kosztów szkoleń i kursów pracownikom.
Czy wpłacone na konto Spółki pieniądze powinny być traktowane jako zaliczki wpłacone na poczet przyszłych usług hotelowych świadczonych przez Wnioskodawcę pod datą wpływu tych pieniędzy na konto Spółki?
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów związanych ze zorganizowaniem imprezy integracyjnej dla pracowników oraz wynikających z tego tytułu obowiązków płatnika.
Podatek od towarów i usług w zakresie dokumentowania zaliczek otrzymanych przed wykonaniem usługi.
Wskazany we wniosku obiekt hotelowy, będący przedmiotem planowanego aportu może zostać uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 5a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.