Interpretacja indywidualna z dnia 7 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.8.2024.3.BD
Zakup ciągnika rolniczego.
Skutki podatkowe sprzedaży używanego ciągnika.
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnej?
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego przez rolnika ryczałtowego.
1. Jaką stawką należy opodatkować czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego? 2. Czy czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego będą korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Czy Wnioskodawca powinien sporządzić informację o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu (VAT-23), którego przedmiotem jest ciągnik rolniczy i odprowadzić z tego tytułu podatek od towarów i usług w ciągu 14 dni?
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od towarów i usług (o którym mowa w art. 103 ustawy o VAT) w terminie 14 dni od daty nabycia używanego ciągnika rolniczego zakupionego w Niemczech?
Czy nabywając używane przyczepy rolnicze od kontrahenta z Czech Podatnik jest obowiązany dla celów rejestracji uzyskać od Naczelnika Urzędu Skarbowego zaświadczeń, o których mowa w art. 105 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług ?
Czy Podatnik ma możliwość uzyskania z Urzędu Skarbowego ogólnego zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku uiszczenia podatku VAT od nabywanych w krajach członkowskich Unii Europejskiej ciągników rolniczych?
prawo podatnika do odliczenia całości podatku naliczonego zawartego w fakturach VAT dokumentujących zakup oleju napędowego, w stosunku do którego dokonano zwrotu podatku akcyzowego
Zapytanie dotyczy zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży używanego ciągnika rolniczego.
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w zakresie usługi transportowej wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z przyczepą specjalizowaną (wywrotką) o dopuszczalnej ładowności 8.000 kg ?
Czy istnieje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu ciągnika rolniczego związanego z czynnościami wykonywanymi przez rolnika ryczałtowego?
Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku VAT w terminie 14 dni, w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia używanych ciągników rolniczych, podlegających rejestracji i użytkowanych na terytorium kraju, przez nabywcę oraz obowiązek uzyskania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego dla celów związanych z ich rejestracją?
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w zakresie usługi transportowej wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami o masie całkowitej zespołu pojazdów 18 ton.
W swoim piśmie Strona wystąpiła z zapytaniem o możliwość zwrotu podatku VAT w przypadku zawarcia z ARiMR umowy w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich 2004-2006" dotyczącej finansowania zakupu ciągnika rolniczego. Strona zajęła w powyższej kwestii własne stanowisko, zgodnie z którym nie przysługuje jej prawo zwrotu
W swoim piśmie Strona wystąpiła z zapytaniem o możliwość zwrotu podatku VAT w przypadku zawarcia z ARiMR umowy dotyczącej finansowania zakupu ciągnika rolniczego. Strona zajęła w powyższej kwestii własne stanowisko, zgodnie z którym nie przysługuje jej prawo zwrotu podatku VAT. Z informacji zawartych w pismach Strony wynika, iż jest ona rolnikiem ryczałtowym. Produkty rolne z prowadzonej przez Podatnika
W swoim piśmie Strona wystąpiła z zapytaniem o możliwość zwrotu podatku VAT w przypadku zawarcia z ARiMR umowy dotyczącej finansowania zakupu ciągnika rolniczego. Strona zajęła w powyższej kwestii własne stanowisko, zgodnie z którym nie przysługuje jej prawo zwrotu podatku VAT. Z informacji zawartych w pismach Strony wynika, iż jest ona rolnikiem ryczałtowym. Produkty rolne z prowadzonej przez Podatnika