Czy po przerwie w niezdolności do pracy wynoszącej ponad 60 dni należy rozpocząć nowy okres zasiłkowy
Pracownica wraca do pracy po urlopach macierzyńskim, rodzicielskim i wypoczynkowym. Bezpośrednio przed tymi urlopami chorowała ponad 30 dni, ale nie kierowaliśmy jej na badania kontrolne. W czasie urlopów upłynął również termin ważności okresowych badań lekarskich. Na jakie badania profilaktyczne powinniśmy skierować pracownicę po powrocie do pracy?
Pracownik przedstawił nam zwolnienie lekarskie do 18 maja 2014 r. Jednak 12 maja br. zgłosił się do pracy twierdząc, że jest już zdrowy. Wydaliśmy mu tego dnia skierowanie do lekarza medycyny pracy na badania kontrolne, gdyż pracownik chorował ponad 30 dni. Lekarz medycyny pracy wydał zaświadczenie o braku przeciwskazań do wykonywania pracy. Czy powinniśmy dopuścić pracownika do pracy?
Wynik badania psychologicznego, przeprowadzonego w ramach wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich pracowników, stanowi warunek wykonywania określonego zawodu lub określonych czynności. Skoro zatem badania psychologiczne stanowią element badań z zakresu medycyny pracy, tym samym realizują cechy profilaktyki zdrowotnej, mieszcząc się w pojęciu zwolnionych z VAT usług z zakresu opieki medycznej