Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.420.2024.2.OS
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Obowiązek złożenia deklaracji VAT-26 oraz jej aktualizacji.
Brak prawa do aktualizacji druku VAT-R i do wyboru zwolnienia od podatku od towarów i usług od 7 lutego 2024 r.
Brak konieczności złożenia formularza aktualizującego NIP-7
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie i remont lokalu niemieszkalnego przed datą rozpoczęcia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, i w związku z tym Wnioskodawca ma prawo do złożenia aktualizacji (korekty) zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R oraz ma prawo do złożenia plików JPK_VAT z deklaracją podatkową.
prawo do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy -prawo do ponownego skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
prawo do aktualizacji druku VAT-R, jako korekty i do wyboru ponownego zwolnienia z podatku od towarów i usług od 1 sierpnia 2020 r.
Wnioskodawca przy sprzedaży działki występował będzie jako podatnik. Sprzedaż działki będzie opodatkowana podatkiem VAT. Wnioskodawca nie będzie mógł wyrejestrować się jako podatnik VAT po dokonaniu sprzedaży działki. Jednak mając status rolnika ryczałtowego będzie zobowiązany do zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R i zaznaczenia, że wykonuje tylko czynności zwolnione.
możliwości wstecznej rejestracji VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego za okres przed rejestracją
prawo do rejestracji jako podatnika podatku VAT z datą wcześniejszą, a tym samym zachowanie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów dokonanych przed rejestracją Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów dokonanych przed rejestracją Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z aktualizacją zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.
Zwolnienie podmiotowe brak aktualizacji VAT-R w odpowiednim terminie
Strona winna dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-3 i podać w nim miejsce zamieszkania, stanowiące dla Wnioskodawczyni centrum interesów życiowych tj. adres zamieszkania w N..
Co należy zrobić, żeby jak najwcześniej uzyskać zwolnienie od podatku VAT i jaka jest procedura formalnego uzyskania tego zwolnienia?
Przedłużenie funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej w trybie art. 1a ust. 9 ustawy o CIT skutkuje złożeniem zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2, w terminie 30 dni od dnia zawarcia nowej umowy. Podatkowa Grupa Kapitałowa może posługiwać się dotychczasowym numerem NIP.
wniosek dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonywania zgłoszeń aktualizacyjnych w zakresie zmian adresów, pod którymi poszczególne struktury Urzędu wykonują zadania im przydzielone, jak również w zakresie otwierania i likwidacji rachunków bankowych wykorzystywanych wyłącznie do realizacji projektów współfinansowanych ze wskazanych środków.
Czy w przypadku zaciągnięcia kredytu denominowanego i jego spłaty, gdy przy poszczególnych spłatach nastąpi zmiana kursu waluty obcej powodująca waloryzację rat kredytu, powstają różnice kursowe będące kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będące przychodem zgodnie z art. 12 ust. 2a i 3?
Czy są kosztem uzyskania przychodów wierzytelności Podatnika wobec sp. z o.o. w stosunku do której 13 maja 2004 r. ogłoszono upadłość z likwidacją majątku? Podatnik wystawił w lutym i kwietniu 2004 r. na rzecz sp. z o.o. dwie faktury, które zaliczył do przychodów: fakturę wystawioną w lutym 2004 r. - do przychodów w 2003 r., wystawioną w kwietniu 2004 r. - do przychodów w 2004 r.