Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2018, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.451.2018.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-3.4011.451.2018.1.AK
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowego zasiłku na zagospodarowanie.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych w odniesieniu do zasiłku relokacyjnego.
Czy dodatek mieszkaniowy przyznany pracownikom korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych.
W sytuacji jednorazowej wypłaty kwoty dodatku mieszkaniowego, powstałej z kumulacji kwot tego dodatku należnych funkcjonariuszowi za sierpień 2014 r. oraz poprzednie miesiące, tj. czerwiec i lipiec 2014 r. ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 19 ww. ustawy korzysta cała wypłacona w danym miesiącu kwota dodatku.
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania jednorazowej wypłaty funkcjonariuszowi dodatku mieszkaniowego obejmującej skumulowaną kwotę dodatku za kilka miesięcy.
PIT - w zakresie zwolnienia z opodatkowania wartości świadczeń ponoszonych przez pracodawcę z tytułu zakwaterowania funkcjonariuszy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy nauczycielski dodatek mieszkaniowy wypłacany nauczycielom zatrudnionym na terenie wiejskim na podstawie art. 54 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, nadal jest składnikiem nieopodatkowanym?
Czy: zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek celowy, dodatek mieszkaniowy i zwrot poniesionych kosztów z Komitetu Pomocy Społecznej są dochodem oraz czy podlegają zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy przy wypłacie równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego za okres trzech lat, który przyznany został przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w K., uwzględnić kwotę wolną od podatu za każdy rok i dopiero od pozostałej kwoty potrącić podatek w wysokości 19%?
Czy kwota zwolnienia przedmiotowego, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) dotycząca wypłacanych funkcjonariuszom Służby Więziennej w służbie stałej równoważników za brak kwatery, odnosi się do jednego miesiąca, czy roku kalendarzowego?
Czy dodatek mieszkaniowy, zasiłek pielęgnacyjny i stały zasiłek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej są przychodem dla potrzeb podatku dochodowego?