Interpretacja indywidualna z dnia 21.12.2016, sygn. PT8.8101.5.2016, Minister Finansów, sygn. PT8.8101.5.2016
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrującej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania z ulgi na zakup kas rejestrujących.
W zakresie ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących, danych sprzedawcy znajdujących się na paragonach fiskalnych, wystawiania faktur VAT na żądanie nabywcy oraz odliczenia od podatku kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych własna oraz w imieniu i na rzecz innego podmiotu
Przekształcenie przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w spółkę kapitałową.
Rozliczenie ulgi na zakup drugiej kasy rejestrującej.
Przysługuje prawo do odliczenia kwot wydatkowanych z tytułu zakupu opisanej kas rejestrującej w wysokości odpowiadającej 90% ceny jej zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego odszkodowanie tytułu wad dostarczonych produktów, które ma zostać zapłacone klientowi do końca grudnia 2009r. będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów?
Wnioskodawczyni rozpoczęła ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kasy rejestrującej 29 listopada 2008 r. ,w obowiązującym terminie dokonała również zgłoszenia tej kasy do naczelnika właściwego urzędu skarbowego - w tym dniu nabyła więc prawo do skorzystania z ulgi przysługującej na zakup kasy w wysokości 50% jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 2500 zł.
Czy Spółka ma prawo zrezygnować ze stosowania kas rejestrujących i prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej?
Od kiedy w opisanej wyżej sytuacji Przedsiębiorstwo staje się czynnym podatnikiem VAT?Od kiedy od podatku należnego Zainteresowany może odliczać podatek naliczony przy zakupie towarów handlowych oraz przy zakupie środków trwałych, a także skorzystać z ulgi przy zakupie kas fiskalnych?
Czy jest braku obowiązku zwrotu ulgi z tytułu zakupu kasy rejestrującej w sytuacji zaprzestania jej używania przed upływem trzech lat od rozpoczęcia ewidencjonowania?
Czy w obowiązującym stanie prawnym, przysługuje prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem wynajmowanego lokalu mieszkalnego. PG1/415-2/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Zakres i sposób zastosowania przepisów prawa dotyczącego rozliczenia ulgi z tytułu nabycia kasy rejestrującej.
Czy spółce jawnej powstałej w wyniku przekształcenia spółki małżeńskiej przysługuje odliczenie kwoty wydatkowanej na zakup kas rejestrujących?
W związku powołanym art. 160, ust. 3 ustawy o VAT osoba prawna , której zakłady (oddziały ) rozliczały się jako odrębni podatnicy, wstępuje z dniem 01.05.04 r. we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa swojego zakładu ( oddziału) , który przestał być wyodrębnionym podatnikiem w zakresie podatku od towarów i usług. W świetle powyższego przepisu, czy osoba prawna przejmuje więc również
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług przewozu osób taksówką. Od września 2003 r. przebywał poza granicą kraju. Czy po powrocie i po podjęciu działalności gospodarczej w przypadku zakupu kasy będzie miał prawo do zwrotu kwoty związanej z jej zakupem?
Czy przysługuje ulga za zakup kasy rejestrującej dla podmiotu który błędnie dokonał rejestracji dla celów podatkowych?
Kiedy należy się zwrot 50% wartości zakupionej kasy fiskalnej?
Czy błędne ufiskalnienie kasy rejestrującej tj. błędnie wprowadzony NIP i ufiskalnienie kasy jak dla podatnika zwolnionego od podatku od towarów i usług, pozbawiło Podatnika prawa do odliczenia kwoty wydatkowanej na zakup kasy rejestrujące?
Czy w przypadku kradzieży kasy rejestrującej podatnikowi przysługuje nadal możliwość korzystania z ulgi na jej zakup, oraz czy przysługuje prawo do odliczenia ulgi na zakup nowej kasy w miejsce skradzionej?