Są ograniczenia w finansowaniu restrukturyzacji, powinny też być zmiany w przepisach
Czy umorzenie wierzytelności w spółkach powiązanych kapitałowo powoduje tylko u dłużnika przychód w kwocie brutto (łącznie z VAT), zaś u wierzyciela koszt uzyskania przychodu w kwocie netto (bez podatku VAT) ?
Czy wskutek transakcji, w której Spółka nie przelewa środków z tytułu zwrotu pożyczki na konto Wierzyciela, lecz zleca wykonanie takiego przekazu Kredytodawcy, realizują się podatkowo różnice kursowe powstałe w związku z odmiennym kursem waluty w dniu zaciągnięcia pożyczki od Wierzyciela (na zakup środka trwałego) i dniu przelewu środków na jego rachunek?
Zapytanie Spółki dotyczyło: rozstrzygnięcie czy nienaliczane, względnie umorzone odsetki za opóżnienie w spełnieniu świadczeńia stanowią:a) przychód wierzyciela,b) przychód u dłużnika w sytuacji, gdy kontrahenci są podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 11 ust. 1 i 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy obowiązki nałożone na komornika sądowego w art. 42e ustawy ustają, jeżeli wypłata świadczeń określonych w art. 12 dokonywana jest w postępowaniu egzekucyjnym bezpośrednio przez dłużnika na rzecz wierzyciela z pominięciem komornika sądowego ?
Czy postanowienie o umorzeniu postępowania przeciwko dłużnikowi, wydane przez Prokuraturę, stanowi o nieściągalności wierzytelności, zgodnie z przepisami art. 16 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Pytanie Podatnika brzmi czy ustanowienie hipoteki przysługującej wierzycielom spółdzielni mieszkaniowych zwolnione jest z podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy istnieje możliwość zapłaty przyszłych zobowiązań w podatku VAT poprzez zaliczenie podatku należnego z wystawionych dla kontrahenta faktur VAT, który stanowi wierzytelność objętą ugodą restrukturyzacyjną?
Czy otrzymane odsetki od odzyskanych zaległych wierzytelności stanowią przychód z działalności gospodarczej?
Czy podatnicy mają obowiązek doliczyć do dochodu zwrócone przez Spółdzielnię Mieszkaniową w roku 2003 i w następnych kolejnych latach kwoty wkładu budowlanego ?
Kiedy powstaje przychód z tytułu zasądzonych w postępowaniu sądowym kosztów tego postępowania - czy w dacie uprawomocnienia się orzeczenia zasadzającego te koszty, czy też w dacie ich zapłaty przez dłużnika?