Czy wypowiedzenie umowy zawartej z nauczycielem na czas określony wymaga uzasadnienia ze strony pracodawcy
Pogłębianiu zaufania do organów podatkowych nie służy ograniczanie się w uzasadnieniu interpretacji podatkowej do stwierdzenia, że orzeczenie sądu, powołane przez podatnika w złożonym wniosku na poparcie swojego stanowiska, nie jest wiążące dla organu podatkowego w rozpatrywanej sprawie - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z 19 sierpnia 2011 r. (sygn. akt I SA/Po 932/10).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Zatrudniamy pracownika, który dosyć regularnie popełnia drobne wykroczenia przeciwko dyscyplinie pracy (spóźnia się kilka, kilkanaście minut, niedokładnie wykonuje pracę). Nie chcemy tego akceptować i w związku z tym otrzymał upomnienie. Pracownik ten ma jeden z najdłuższych staży pracy w naszej firmie i w związku z tym mamy wątpliwości, czy takie drobne uchybienia w uzasadnieniu wypowiedzenia o pracę
Czy w przypadku dokonywania przez Fundusz wypłaty na rzecz Uczestników z tytułu wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych oraz wypłat bez konieczności wykupu certyfikatów (umorzenia certyfikatów inwestycyjnych lub likwidacji funduszu), Fundusz powinien pobierać, jako płatnik, zryczałtowany podatek dochodowy?
Kierowniczka działu księgowości 27 stycznia 2012 r. otrzymała 1-miesięczne wypowiedzenie ze względu na niewłaściwy nadzór nad pracownikami. Po złożeniu wypowiedzenia okazało się, że kierowniczka przekazała na konto naszego kontrahenta kwotę 42 tys. zł z 2-miesięcznym opóźnieniem, za co grożą nam ustawowe odsetki. Czy w tej sytuacji możemy jeszcze raz wręczyć kierowniczce wypowiedzenie w lutym br.,
Przy rozwiązywaniu umowy o pracę należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe sformułowanie uzasadnienia doręczanego pracownikowi. Brak w nim np. wszystkich rzeczywistych przyczyn takiej decyzji może być podstawą do uznania rozwiązania stosunku pracy za bezzasadne.