Interpretacja indywidualna z dnia 2 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.102.2024.2.DP
Ujęcie kwoty ze sprzedaży: węgla i prawa użytkowania wieczystego we współczynniku sprzedaży.
Ujęcie kwoty ze sprzedaży: węgla i prawa użytkowania wieczystego we współczynniku sprzedaży.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z Pojazdami samochodowymi.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „…” przy zastosowaniu preproporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w zw. z § 3 ust. 2 rozporządzenia oraz proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Uwzględnianie obrotu ze sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w kalkulacji rzeczywistych wskaźników urzędu obsługującego jednostkę samorządu terytorialnego za rok 2022.
Ujmowanie w kalkulacji prewspółczynnika oraz współczynnika urzędu obsługującego jednostkę samorządu terytorialnego obrotu ze sprzedaży węgla na rzecz mieszkańców.
Zasady ustalenia współczynnika struktury sprzedaży.
sposób wyliczenia proporcji w związku z nabyciem towarów i usług przez Miejską Kuchnię Cateringową
Na potrzeby ustalania podstawy opodatkowania zgodnie z art. 29a ust. 1 ustawy o VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT nie ma obowiązku uwzględniania opisanych w stanie faktycznym przepływów i wartości.
w zakresie ustalenia wartości obrotu dla celów podatku VAT
sposób wyliczenia proporcji w związku z nabyciem towarów i usług
Czy Spółka powinna uwzględnić obrót uzyskany z tytułu transakcji zbycia Wierzytelności, które następowały na przestrzeni lat 2011-2015, w kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z ust. 2 ustawy VAT, biorąc pod uwagę zarówno stan prawny obowiązujący przed 1 stycznia 2014 r., jak i po tej dacie?
w zakresie wartości towarów i usług wpisywanych w części D.2. deklaracji VAT-7
Ustalenie podstawy opodatkowania i obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług udzielania pożyczek.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług udzielania pożyczek.
Prawo do odliczenia VAT w oparciu o współczynnik proporcji sprzedaży (związek pośredni ze sprzedażą opodatkowaną).
Podleganie opodatkowaniu usług kształcenia prowadzonych przez Spółkę na rzecz pracowników oraz obowiązek uwzględniania ich przy wyliczaniu wartości współczynnika struktury sprzedaży.
Ustalanie obrotu dla celów podatku VAT oraz kalkulacji wartości współczynnika struktury sprzedaży.
uwzględnianie w proporcji sprzedaży obrotu z tytułu transakcji na instrumentach finansowych 90.6.2 pomocniczy charakter
Ustalenie:1. czy usługi edukacyjne świadczone przez Wnioskodawcę są objęte regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT powinny być opodatkowane usług edukacyjno-wychowawcze;2. czy odpłatność za korzystanie przez dzieci z posiłków w stołówce Wnioskodawcy podlega regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług oraz jaką stawką podatku VAT winna być opodatkowana ta usługa
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku uwzględnienia przez Gminę obrotów osiąganych z tytułu zbycia zbycia/najmu/dzierżawy nieruchomości przy wyliczaniu współczynnika struktury sprzedaży.
W zakresie uznania czy podlegają opodatkowaniu zyski z posiadanych papierów wartościowych utrzymywanych do terminu zapadalności oraz papierów wartościowych dostępnych do sprzedaży, które są nabywane przez Bank nie w celach handlowych i czy należy je uwzględniać przy wyliczaniu współczynnika struktury sprzedaży w myśl art. 90 ust. 3 ustawy.
Brak obowiązku uwzględniania w proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży nieruchomości wykorzystywanych uprzednio do działalności komercyjnej oraz nieruchomości niewykorzystywanych do działalności zarobkowej.
W zakresie:- prawa do częściowego odliczenia podatku naliczonego dotyczącego wydatków mieszanych w oparciu o proporcję sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, - nieuwzględniania zdarzeń spoza zakresu ustawy o VAT w kalkulacji proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, - nieuwzględniania w kalkulacji proporcji sprzedaży Gminy dostawy towarów i świadczenia usług