Interpretacja indywidualna z dnia 23 czerwca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.216.2023.2.OS
Prawidłowość wystawiania faktur.
Prawidłowość wystawiania faktur.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków cmentarnych w wysokości ustalonej na podstawie prewspółczynnika PREck.
Stosowanie przez Gminę do dokonywania obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z administrowaniem cmentarzami komunalnymi sposobu określenia proporcji skalkulowanego jako stosunek obrotu opodatkowanego w całkowitym obrocie uzyskanym z działalności w tym sektorze.
Brak prawa do pełnego odliczenia podatku VAT od ponoszonych wydatków w roku 2019 zarówno na usługi zarządzania cmentarzami, jak i na Inwestycję.
uznanie świadczenia odpłatnych usług cmentarnych za czynności podlegające opodatkowaniu VAT, niekorzystające ze zwolnienia, prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych ponoszonych na cmentarz
Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z cmentarzami według udziału procentowego w jakim wydatki na cmentarze są/będą wykorzystywane do czynności podlegających opodatkowaniu VAT, a także prawidłowości zastosowania w takim przypadku klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby osób pochowanych na cmentarzach w danym roku odpłatnie (czynności
Wskazanie, czy Miastu przysługuje/będzie przysługiwało prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki związane z Cmentarzem, według udziału procentowego, w jakim wydatki na Cmentarz są/będą wykorzystywane do czynności podlegających opodatkowaniu VAT i czy w takim przypadku prawidłowym będzie zastosowanie klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby pochówków
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z administrowaniem cmentarzami komunalnymi, ich bieżącym utrzymaniem oraz inwestycjami, które będzie ponosił na cmentarzach w pełnej kwocie, zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków ponoszonych w związku z administrowaniem cmentarzami komunalnymi, ich bieżącym
Brak prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków na usługi administrowania cmentarzami, jak i wydatków inwestycyjnych oraz na bieżące utrzymanie cmentarzy komunalnych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków (bieżących i inwestycyjnych) związanych z funkcjonowaniem i utrzymywaniem cmentarza.
Sposób udokumentowania usług cmentarnych świadczonych przez Wnioskodawcę w imieniu Gminy na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących związanych z funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych.
Czy sprzedaż realizowana przez Spółkę w imieniu i na rzecz Gminy może być ewidencjonowana poprzez kasę fiskalną Spółki, jeżeli Spółka i Gmina w stosownej umowie zawrą taki sposób dokumentowania obrotu?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT wykonywanych przez Miasto usług na terenie cmentarzy komunalnych oraz czynności odpłatnego udostępnienia cmentarza komunalnego na rzecz dzierżawcy na podstawie umowy cywilnoprawnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących i inwestycyjnych na cmentarz komunalny.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy odpłatne czynności wykonywane na cmentarzach komunalnych stanowią usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących oraz przyszłych wydatków inwestycyjnych dotyczących cmentarzy komunalnych.
Opodatkowanie wykonywanych przez Gminę, za pośrednictwem Zarządcy, podstawowych usług cmentarnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków bieżących na cmentarz komunalny.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych na cmentarz komunalny.
Określenie, czy świadczone usługi w ramach administrowania i zarządzania cmentarzem komunalnym będą stanowiły u Spółki czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług; wskazanie podmiotu zobowiązanego do wykazywania w rejestrze sprzedaży i w deklaracji VAT-7 obrotu oraz podatku należnego z tytułu ww. usług cmentarnych pobranych przez Spółkę, a stanowiących dochód Gminy; możliwość wystawiania
w zakresie: - opodatkowania 8% stawką podatku VAT opłat cmentarnych, które pobierane są przez Wnioskodawcę na podstawie zawartej umowy z Gminą,- obowiązku rejestrowania opłat cmentarnych przez Wnioskodawcę przy zastosowaniu kasy rejestrującej należącej do Gminy oraz umieszczaniu danych Gminy jako sprzedawcy na paragonie fiskalnym.
Czy poniesiony wydatek dotyczący przygotowania pola grzebalnego pod pochówki na cmentarzu komunalnym można zaliczyć do kosztów pośrednich?