Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2014, sygn. IBPP1/443-142/14/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-142/14/AW
Prawo do odliczenia od nabycia nieruchomości przekazanej następnie aportem do spółki komandytowej
Prawo do odliczenia od nabycia nieruchomości przekazanej następnie aportem do spółki komandytowej
Podatek dochodoy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z otrzymaniem w drodze darowizny ruchomości (środki trwałe i wyposażenie używane) oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla wyrobu węglowego (podmiot leczniczy)
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu polegającego na wyposażeniu gabinetu stomatologicznego.
Czy Szpital wniesiony do Spółki w postaci aportu na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego tej Spółki może być uznany w świetle art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za przedsiębiorstwo i w związku z tym nominalna wartość udziałów objętych w tej Spółce przez Wnioskodawcę nie stanowi przychodu do opodatkowania u Wnioskującego na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 tej ustawy?
Spółka prosi o zajęcie stanowiska odnośnie prawidłowego sposobu ustalania wartości początkowej składników majątkowych wchodzących w skład aportu wniesionego przez Powiat do Spółki.
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Jeżeli tak, to czy prawidłowym jest, że:- Czy wniesienie aportem Szpitala do spółki nie będzie dla spółki przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? - Wniesienie aportem Szpitala
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Jeżeli tak, to czy prawidłowym jest, że: - Czy wniesienie aportem Szpitala do spółki nie będzie dla spółki przychodem w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? - Wniesienie aportem Szpitala
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz określenie skutków podatkowych tej transakcji?
Jak ustalić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, otrzymanych w formie aportu w ramach przedsiębiorstwa. stanowiącą podstawę naliczenia amortyzacji dla celów obliczenia dochodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna (Wnioskodawca) posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
1. Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczona odpowiedzialnością? 2. Czy wniesienie przez Konwent aportu w postaci Szpitala na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. jest zbyciem przedsiębiorstwa niepodlegającym opodatkowaniu podatkiem VAT?
1. Czy Szpital, którego organem założycielskim jest kościelna osoba prawna posiada status przedsiębiorstwa, które może być przedmiotem aportu do spółki z ograniczona odpowiedzialnością? 2. Czy wniesienie przez Konwent aportu w postaci Szpitala na podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. jest zbyciem przedsiębiorstwa zwolnionym od podatku VAT?
Nie można uznać, że zapłata tych odsetek i poniesienie kosztów związanych z nieściągalnością wierzytelności są równoznaczne z przeznaczeniem części dochodu na cele statutowe, co tym samym oznacza wystąpienie obowiązku z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, którego podatnikiem jak wskazano wyżej jest Fundacja, czyli organ założycielski.
określenie podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskiwanych przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, dla których organem założycielskim jest Spółka Jawna
Czy zakup żywności i napojów dla pacjentów hospitalizowanych stanowi wydatek, który może zostać zakwalifikowany do kosztów uzyskania przychodów