Interpretacja indywidualna z dnia 15 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.573.2024.1.AK
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży samochodu.
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży samochodu.
Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na opłaty leasingowe samochodu osobowego, bez względu na ich wartość początkową, bez stosowania ograniczeń, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy CIT, - Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych związanych z samochodami osobowymi, bez względu na ich wartość
Możliwość zastosowania odliczeń z tytułu ulgi rehabilitacyjnej.
Minister Finansów przygotował zmiany w rozporządzeniu w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Celem zmian jest usunięcie nieprzewidzianych skutków nowelizacji przepisów VAT. Zmiany wprowadzone rozporządzeniem obowiązują od 1 marca 2011 r.
Czy zawarcie umowy sprzedaży samochodu, znajdującego się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej pomiędzy Wnioskodawcą jako kupującym, a jego kontrahentem jako sprzedającym, opodatkowanej podatkiem od towarów i usług przez tego sprzedającego na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w oparciu o szczególną procedurę w zakresie dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
Czy przekazanie przez Spółkę, na cele prywatne jednego ze wspólników, samochodu osobowego, wykupionego z leasingu, w przypadku likwidacji Spółki przed okresem pół roku jego używania (licząc od dnia wykupu z leasingu) za kwotę 455,10 zł brutto, jest czynnością zwolnioną od podatku (od kwoty wykupu odliczono 60% kwoty podatku)?
Czy w opisanym stanie faktycznym koszt wynajmu samochodu osobowego w postaci czynszu najmu powinien być uznawany za koszt używania samochodu, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będzie mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w ograniczonej wysokości, tj. do limitu wynikającego z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu
Czy Wnioskodawca jako kupujący opłaca też podatek?
Czy Spółka po wykupie samochodu z leasingu operacyjnego może zastosować indywidualną stawkę amortyzacji?
Czy przychodem ze sprzedaży komisowej jest prowizja netto?
Czy Wnioskodawca prawidłowo postępuje wliczając należności za przejechane kilometry do dochodu zleceniobiorcy podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych potrącając zaliczkę na podatek z uwzględnieniem kosztów uzyskania przychodów w wysokości 20% po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne?
Czy umowa kupna-sprzedaży samochodu używanego (okres używania przez sprzedawcę ponad pół roku, wartość 1000 zł) zawarta przez Pana w 2008 r. z osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej i nie będącą zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?Czy jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności
Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym może Pani uznać zakupiony samochód osobowy za używany środek trwały w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym zastosować skrócony okres amortyzacji tj. 30 miesięcy?
Czy cena zakupu samochodu używanego nabytego w kraju UE widniejąca na fakturze lub umowie cywilnej kupno-sprzedaż plus koszty dodatkowe poniesione przy nabyciu auta oraz koszty umożliwiające podjęcie próby jego sprzedaży składają się na cenę nabycia auta, wg podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz czy akcyza jest kosztem wchodzącym w cenę nabycia używanego sprowadzonego samochodu z krajów UE,
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych nabycie samochodów przez podmiot zajmujący się zawodowo skupem i sprzedażą samochodów na podstawie umowy sprzedaży ?
Dotyczy odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych, poniesionych przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną, w zakresie używania samochodu osobowego, stanowiącego własność osoby niepełnosprawnej, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne.
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 23b ustawy o PDOF i art. 6b ustawy o państwowym przedsiębiorstwie zwrot kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu używania przez niego pojazdu na rzecz pracodawcy będzie podlegał zwolnieniu od podatku dochodowego tylko wtedy, gdy pojazd ten stanowić będzie własność pracownika? .
Podatnik wystąpił z zapytaniem w sprawie opodatkowania podatkiem od towarów i usług działalności polegającej na dostawie części samochodowych.
Czy wypłacany pracownikowi ryczałt za używanie samochodu prywatnego w celach służbowych do jazd lokalnych jest opodatkowany ?
Czy nieodpłatne udostępnienie pracownikowi samochodu służbowego do korzystania w celach prywatnych, należy uznać za dodatkowe świadczenie związane ze stosunkiem pracy, a jego wysokość ustala się zgodnie z art. 12 ust. 3 oraz art. 11 ust. 2 - 2b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?