Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.613.2024.1.KF
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
Obowiązki płatnika związane z nieodpłatnym przyznaniem udziałów pracownikom i współpracownikom spółki.
Pracownicy, dla których pracodawca zawarł polisę grupowego ubezpieczenia kosztów leczenia, nie osiągają z tego tytułu przychodu ze stosunku pracy. Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Od początku 2018 r. obowiązują nowe limity kwot zmniejszających podatek. Mają one zastosowanie do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej, a więc nie tylko do dochodów osiąganych ze stosunku pracy. W raporcie przedstawiamy zasady prawidłowego rozliczania kwoty zmniejszającej podatek przy pobieraniu zaliczek na PIT od przychodów ze stosunku pracy, umów zleceń, umów o dzieło, z działalności gospodarczej
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Skutki podatkowe ponoszenia przez pracodawcę kosztów abonamentów medycznych na rzecz pracowników
Pracodawca wypłaca pracownikowi z ZFŚS dopłatę do wczasów pod gruszą w wysokości 3000 zł. Jak rozliczyć taką wypłatę?
Czy otrzymana przez pracownika zatrudnionego na podstawie umowy o pracę kwota z tytułu zwrotu kosztów przeniesienia służbowego jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 § 1 pkt 14 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 361)?
Czy w stosunku do przychodów (lub ich części) z tytułu pełnienia służby przez żołnierzy zawodowych wykonujących obowiązki na stanowiskach wykładowców akademickich należy stosować koszty uzyskania przychodu inne niż określone w art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochody uzyskane w związku z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę przy realizacji zadań związanych z programem współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego?
Czy wypłacony w dniu 09.01.2006r. przez byłego pracodawcę ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za zaległe lata jest przychodem 2006r. i czy pracodawca winien wystawić PIT-11 za 2006r. ?
Z roku na rok zwiększa się liczba osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Wszystkie te podmioty, niezależnie od tego, czy są to duże, zatrudniające wielu pracowników firmy czy też działalność gospodarcza prowadzona jest przez jedną osobę, stawiają sobie za cel osiągnięcie jak największych dochodów. Wielkość osiąganych dochodów wiąże się bezpośrednio z kosztami ich uzyskania. Dochód z działalności