Interpretacja indywidualna z dnia 3 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.16.2024.2.BD
Zakup ciągnika rolniczego.
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego.
W zakresie skutków podatkowych zakupu ciągnika rolniczego.
W zakresie skutków podatkowych zakupu ciągnika rolniczego.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnej?
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego przez rolnika ryczałtowego.
Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji jest zwolniony z podatku od towarów i usług (co nie jest przedmiotem rozstrzygnięcia w niniejszej interpretacji, gdyż dotyczy ona zgodnie z wnioskiem tylko podatku od czynności cywilnoprawnych), to transakcja nabycia ciągnika rolniczego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku zwrotu do urzędu skarbowego odliczonego podatku z tytułu nabycia ciągnika rolniczego.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia lub z doliczoną stawką podatku.
Umowy kupna-sprzedaży samochodów, ciągników, części zamiennych o wartości przekraczającej 1.000 zł od osób fizycznych podlegają podatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym, stosownie do art. 10 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - od tej czynności Wnioskodawczyni winna, bez
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2009 2011 w zakresie usługi transportowej, wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z jedną przyczepą o ładowności 3,5 tony?
Maszyny i urządzenia, tj. pilarki, kosa spalinowa oraz ciągnik rolniczy, nie są zaliczane do samochodów osobowych ani innych pojazdów samochodowych, dlatego też, ograniczenia zawarte w art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług nie mają zastosowania do przedmiotowych maszyn i urządzeń.
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w zakresie usługi transportowej wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z przyczepą specjalizowaną (wywrotką) o dopuszczalnej ładowności 8.000 kg ?
W złożonym w dniu XXX wniosku podatnik zwrócił się z prośbą o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie prawidłowego stosowania stawek podatku VAT od niżej wymienionych usług, do których to podatnik podał symbole PKWiU: 1. Roboty związane z budową i remontami dróg gruntowych i o nawierzchni tłuczniowej oraz naprawa oznakowania pionowego. PKWiU 45.23.12-00.00 " Roboty ogólnobudowlane
Czy istnieje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu ciągnika rolniczego związanego z czynnościami wykonywanymi przez rolnika ryczałtowego?
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w zakresie usługi transportowej wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami o masie całkowitej zespołu pojazdów 18 ton.
W swoim piśmie Strona wystąpiła z zapytaniem o możliwość zwrotu podatku VAT w przypadku zawarcia z ARiMR umowy dotyczącej finansowania zakupu ciągnika rolniczego. Strona zajęła w powyższej kwestii własne stanowisko, zgodnie z którym nie przysługuje jej prawo zwrotu podatku VAT. Z informacji zawartych w pismach Strony wynika, iż jest ona rolnikiem ryczałtowym. Produkty rolne z prowadzonej przez Podatnika