Interpretacja indywidualna z dnia 3 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.16.2024.2.BD
Zakup ciągnika rolniczego.
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego.
W zakresie skutków podatkowych zakupu ciągnika rolniczego.
W zakresie skutków podatkowych zakupu ciągnika rolniczego.
Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnej?
Czy na podstawie faktury wystawionej na imię i nazwisko obojga małżonków Wnioskodawczyni prawidłowo wprowadziła zakupioną maszynę do ewidencji środków trwałych w przedsiębiorstwie i czy Wnioskodawczyni może dokonywać od niej odpisów amortyzacyjnych?Czy dla celów podatku dochodowego amortyzacja zakupionego ciągnika będzie dla Wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodu?
Prowadzimy działalność gospodarczą w zakresie usług komunalnych. W październiku 2012 r. na potrzeby tej działalności kupiliśmy ciągnik KUBOTA B1620 wraz z pługiem hydraulicznym do odśnieżania i kosiarką nożową. Z tytułu tego zakupu odliczyliśmy podatek naliczony wykazany na fakturze. Ciągnik został oddany do użytku w październiku 2012 r. Następnie został wprowadzony do "środków trwałych" i od następnego
Czy koszty napraw (remontów) ciągników samochodowych po ich wypadkach, Spółka można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, mimo że ciągniki te nie mają ubezpieczenia AC?
w zakresie możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego ciągnika siodłowego oraz samochodu ciężarowego.
w zakresie możliwości dokonania jednorazowej amortyzacji zakupionego ciągnika siodłowego oraz samochodu ciężarowego.
w zakresie korekty zeznania podatkowego.
w zakresie korekty zeznania podatkowego.
Czy jako mały podatnik prowadzący firmę transportową Wnioskodawca miał prawo do zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacji środków trwałych na zakupione i wprowadzone do ewidencji środków trwałych, ciągnika siodłowego i naczepy do ciągnika siodłowego o wartości nie przekraczającej kwoty 50.000 Euro?