Zmiana interpretacji indywidualnej z dnia 30 września 2024 r., Szef Krajowej Administracji Skarbowej, sygn. DOP8.8013.2.2024
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
Prawo do złożenia korekty JPK_VAT przez byłego podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT czynnych.
prawo do skorygowania deklaracji VAT poprzez zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Rozliczenie podatku naliczonego, należnego oraz wystawianie faktur, faktur korygujących i not korygujących przed dniem podziału, w dniu podziału i po dniu podziału.
Czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących zbycie gruntów przez Gminę?
Czy Spółka ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego za okres, w którym wystąpiło prawo do obniżenia podatku należnego, zgodnie z zasadą ogólną, wyrażoną w art. 70 § 1 Ordynacji podatkowej, w terminie 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku?
Brak pełnomocnictwa UPL-1 i jego skutki w sytuacji składania deklaracji VAT-7 (deklaracje składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej).
Ustalenie terminu do skorzystania z prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającą z decyzji naczelnika urzędu celnego.
Czy złożenie korekty deklaracji zwiększającej kwotę do zwrotu za dany okres nie powoduje przerwania biegu terminów do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wykazanego w deklaracji pierwotnej, o których mowa w art. 87 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy złożenie przez Spółkę korekty deklaracji VAT w terminie do 60 dni licząc od dnia złożenia deklaracji za miesiąc, w którym wykazano nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu bezpośrednio na rachunek bankowy powoduje przedłużenie podstawowego terminu zwrotu?
Biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny, Spółka wnosi o potwierdzenie, iż nie będzie zobowiązana do:dokonywania korekt deklaracji podatkowych dotyczących okresów przed podziałem Spółki w zakresie, w którym odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe została przejęta przez XXX Sp. z o.o.wystawiania faktur korygujących dotyczących sprzedaży zrealizowanej przez Spółkę przed podziałem w zakresie, w
Jaką kwotę należy wpisać w pozycji 54 zeznania CIT-8 "suma zaliczek wpłaconych przez podatnika": czy kwotę zaliczek wpłaconych do końca roku obrotowego, którego dotyczy dane zeznanie, czy też kwotę zaliczek wpłaconych za dany rok podatkowy niezależnie od daty wpłaty dokonanej w następnym roku (po złożeniu korekty CIT-2)?
Sposób dokonania korekty deklaracji w związku z ujęciem nieodliczonego wcześniej podatku naliczonego, odliczanego proporcjonalnie.
Czy złożenie przez spółkę w terminie późniejszym korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc w którym wykazano nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu bezpośredniego na rachunek bankowy przedłuża podstawowy termin zwrotu wynikający z art. 87 ust. 2 ustawy?
Według jakiej stawki podatku od towarów i usług winien być opodatkowany import usługi transportu towarów odbywający sie na trasie Chiny-Polska?
Czy istnieje mozliwość dokonania korekty deklaracji VAT za czerwiec i wrzesień 2004 r., jeśli w chwili obecnej podatnik dokona przekwalifikowania samochodów zaliczonych uprzednio do środków trwałych na towary handlowe i odliczenia podatku VAT w wysokości 100% ?
Pytanie dotyczy obowiązku skorygowania deklaracji VAT-7 w związku z wystawieniem faktur korygujących tytułem nieprawidłowego rozliczenia podatku należnego od czynności niepodlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w kraju.
Udzielenie informacji o zakresie stosowania przepisów w zakresie podatku od towarów i usług regulujących kwestie skorygowania błędnie zastosowanej stawki VAT na fakturze sprzedaży oraz okresu, w jakim podatnik może wystawić fakturę korygującą sprzedaż.
Kiedy powstanie obowiązkek podatkowy w przypadku, gdy Spółka przed planowaną na lipiec 2004 r. transakcją wewnątrzwspólnotową - dostawa towarów do kontrahenta z Niemiec, otrzymała od niego w czerwcu zaliczkę na poczet tej dostawy w wysokości 50% ceny.
1. Czy Bank jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych zachowuje prawo do zryczałtowanego wynagrodzenia składając korektę deklaracji: a) w której zmniejsza podst. opodatkowania? b) w której zwiększa podstawę? c) "neutralną"? 2. Czy może potrącić to wynagrodzenie w innym terminie niż termin wypłaty podatku, od którego pobrano wynagr.?
Czy możliwe jest złożenie korekty deklaracji VAT-7, w której podatnik rozliczył zakupy za miesiące wcześniejsze i wykazał kwotę do zwrotu, jeżeli w pierwotnej deklaracji wykazano kwotę do przeniesiena?