Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.490.2024.2.ID
Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług.
Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczonych usług.
W zakresie nieuznania usług świadczonych w ramach Warsztatów za usługi elektroniczne oraz określenia miejsca świadczenia usług w ramach Warsztatów online oraz Warsztatów stacjonarnych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami.
W zakresie sporządzenia dla nagrodzonych zawodników (dzieci niepełnoletnich) informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy – PIT-11 na imię ich rodziców.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych on-line oraz nieuznanie usług szkoleniowych on-line za usługi elektroniczne w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy.
Czy dochody Wnioskodawcy przeznaczone w punktach 1) - 8) stanu faktycznego będą w całości korzystały ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5a ustawy o CIT?
Podatek od towarów i usług, który dotyczy zastosowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych dla fizjoterapeutów.
Ustalenie, czy świadczone usługi polegające na prowadzeniu kursów i szkoleń, na które Wnioskodawca uzyskał akredytację, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. b ustawy w zakresie ustalenia, czy świadczone usługi polegające na prowadzeniu kursów i szkoleń, na które Wnioskodawca uzyskał akredytację, korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów
Opodatkowanie podatkiem VAT usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do platformy internetowej umożliwiającej kontakt użytkownika z prelegentem.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży niskocennych składników majątku stanowiących wyposażenie firmy po zmianie zakresu prowadzonej działalności.
Czy koszt noclegu poniesionego przez Spółkę za wykonawcę, który to koszt jest konieczny dla prawidłowego wykonania umowy o dzieło i wynika z zapisówtej umowy, będzie stanowił koszt uzyskania przychodu Spółki? /pytanie oznaczone we wniosku Nr 4/
Czy poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na zakup szkoleń dla zleceniobiorców mogą zostać ujęte w ciężar kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki za całodzienne wyżywienie i noclegi poniesione na zleceniobiorcę osobę prowadzącą działalność gospodarczą?
Czy w przypadku skierowania pracowników na kurs organizowany przez podmiot niespełniający ww. kryteriów koszt udziału pracownika w tym kursie należy uwzględnić jako przychód i doliczyć pracownikowi do podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też świadczenie to wolne będzie od tego podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
dotyczy kwestii zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów:- zwrotu osobom niebędącym pracownikami kosztów noclegu i przejazdu (dojazdu) z miejsca zamieszkania do uczelni lub miejsca realizacji projektu, sfinansowanych ze środków otrzymanej dotacji w ramach realizowanych projektów lub grantów zewnętrznych,- zwrotu osobom niebędącym pracownikami (uczestnikom konferencji) kosztów noclegu finansowanych