Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.192.2021.1.DS
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
zakresie zastosowania 8% stawki podatku VAT do świadczenia usługi opieki nad dziećmi podczas dowozu uczniów i dzieci przedszkolnych do szkół i przedszkoli
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Powiat, wykonując zadania publiczne, realizowane przez SOSW, dotyczące nieodpłatnych usług transportu dzieci i młodzieży w ramach programowej działalności oświatowej, w zakresie tych czynności jest podatnikiem podatku VAT oraz w zakresie określenia, czy Powiat, wykonując zadania publiczne realizowane przez SOSW.
stawka 8% VAT na sprzedaż urządzenia w postaci pasa do przytrzymywania dziecka podczas jazdy samochodem
zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o VAT, działalności wykonywanej przez jednostki budżetowe Gminy, polegającej w szczególności na: - kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży w szkołach - wydawaniu duplikatów świadectw i legitymacji uczniom i nauczycielom - wykonywaniu przewozu uczniów z miejsc zamieszkania do szkół i ze szkół do miejsc zamieszkania;
Zwolnienie od opodatkowania podatkiem VAT świadczenia usług dowozu dzieci i młodzieży do szkoły.
Czy Gmina powinna wystawiać PIT-8C rodzicom dzieci dowożonych samodzielnie?
Brak obowiązku opodatkowania przez Gminę sprzedaży autobusu wykorzystywanego do dowozu uczniów do szkół gminnych.
Czy właściwą stawką stosowaną do sprzedaży (dostawy) podstawki samochodowej dla dzieci będzie stawka VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 ustawy o VAT?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej w przypadku, gdy gmina nie realizuje ustawowego obowiązku dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej oraz dziecka niepełnosprawnego do szkoły specjalnej w przypadku, gdy gmina realizuje ustawowy obowiązek dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia w postaci zwrotu kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego.
Czy we wszystkich przypadkach opisanych we wniosku należy stosować zwolnienie podatkowe na podstawie art. 21 ust 1 pkt 40c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, mimo, że w treści tego punktu przywołane zostały tylko art. 17 ust. 3 i 3a ustawy o systemie oświaty?
odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z przewozem niepełnosprawnego dziecka na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne
Czy podlega zwolnieniu od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zwrot kosztów za dowóz do szkoły dzieci niepełnosprawnych?
Czy wypłacana kwota ryczałtu tytułem zwrotu kosztów podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, czy też podlega zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40c?
Czy przychód ten, który zgodnie z umową stanowi zwrot poniesionych kosztów dowozu dziecka do i ze szkoły, podlega opodatkowaniu, mimo iż w rzeczy samej nie stanowi dochodu a jeżeli nie, to czy w zeznaniu rocznym należy ją wykazywać i jak rozliczać?
Czy zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych jest zwrot kosztów (w zryczałtowanej wysokości 300,00 zł miesięcznie) otrzymywany od spółki z o.o. z tytułu przewożenia niepełnosprawnego syna do szkoły własnym samochodem podatniczki?
CZY OPODATKOWANIU PODATKIEM DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH PODLEGA ZWROT KOSZTÓW PONOSZONYCH PRZEZ RODZICOM W ZWIĄZKU Z DOWOZEM DZIECKA DO SZKOŁY WŁASNYM SAMOCHODEM?
Czy od zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego i rodzica sprawującego nad nim opiekę , w czasie dowozu do placówki oświatowej należy potrącać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy z tytułu otrzymanego ryczałtu od gminy, jako zwrotu kosztów dowiezienia niepełnosprawnego dziecka do szkoły powinien być potrącony podatek?
Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w (...) zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy słuszne i zgodne z ustawą jest nasze stanowisko o nie naliczniu podatku od towarów i usług za wykonywanie usług przez naszą placówkę tj.: Do kasy Ośrodka wnoszone są od 2 najemców opłaty za: czynsz, ogrzewanie mieszkań, energię, wodę ciepłą, wodę zimną, antenę zbiorczą, rozmowy telefoniczne, ścieki, śmieci