Interpretacja indywidualna z dnia 21 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.250.2024.2.AK
Dotyczy sprzedaży akcji nabytych przed 2004 r w ofercie publicznej.
Dotyczy sprzedaży akcji nabytych przed 2004 r w ofercie publicznej.
Możliwość opodatkowania 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWiU 74.90.12.0.
Określenie w treści oferty wykonawcy błędnej stawki VAT oraz obliczenie, na podstawie tej stawki, podatku VAT jako składnika ceny brutto stanowi błąd w obliczeniu ceny i jest podstawą do odrzucenia oferty - uchwała Sądu Najwyższego z 20 października 2011 r. (sygn. akt IIICZP 52/11, III CZP 53/11).
czy wydatki dotychczas poniesione oraz wydatki, które zostaną poniesione w przyszłości przez Spółkę w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem oferty publicznej akcji Spółki na GPW stanowią koszty uzyskania przychodów, potrącalne w momencie ich poniesienia
Zakres skutków podatkowych sprzedaży akcji.
Czy w świetle wyżej opisanego stanu faktycznego, w wyniku wyboru przez SKA nr 3 jako inwestora oferty, w której wartość robót rozbiórkowych wyceniono na 0 złotych, oraz w wyniku zawarcia przez SKA nr 3 umowy, gdzie wartość wynagrodzenia wykonawcy ustalono na 0 zł, po wykonaniu zleconych robót rozbiórkowych przez wykonawcę, po stronie podatnika, uczestniczącego jako akcjonariusz w tejże SKA nr 3 pośrednio
Czy wydzielone z przedsiębiorstwa Spółki składniki stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie faktycznej zapłaty następujące koszty pośrednie: polis ubezpieczeniowych majątkowych i samochodowych (okres ubezpieczenia dotyczy zazwyczaj 2 lat np. od X/2006 r. do IX/2007 r.), prenumeraty czasopism fachowych opłacanej z góry za okresy roczne, zakupu katalogów, w których publikowane są produkty oferowane przez Spółkę, które mają służyć Spółce
Czy wszystkie koszty związane z organizacją takich szkoleń (konferencji) będą dla spółki jawnej stanowiły koszty uzyskania przychodów ?Czy spółka jawna może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki jakie poniesie na zakup biletów lotniczych dla uczestników szkoleń ?
Czy są kosztami uzyskania przychodów wydatki związane z przygotowaniem i wdrożeniem podwyższenia kapitału zakładowego przez emisję nowych akcji i wprowadzenie akcji do obrotu na publicznym rynku giełdowym w Polsce, tj. opłaty notarialne, skarbowe, sądowe, giełdowe, opłaty ponoszone w związku z wprowadzeniem akcji spółki do obrotu giełdowego?
Czy są w całości kosztem uzyskania przychodu wydatki związane z organizacją i prowadzeniem programu przeznaczonego dla klientów dokonujących zakupów w sklepach Spółki, mającego na celu nagradzanie uczestników nabywających towary objęte programem kuponami uprawniającymi do uzyskania rabatu oraz informowanie ich o bieżących promocjach i wyprzedażach?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy składając ofertę dostawy sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych na towary wymienione w załączniku nr 8 do ustawy ma prawo zastosowania stawki podatku Vat w wysokości 0%.Pytający uważa, iż składając ofertę ma prawo wskazać, iż w/w towar podlega opodatkowaniu stawką preferencyjną na podstawie art. 83 ust.1 pkt 26 ustawy o podatku od towarów i usług.
Jak należy rozumieć wyrażenie "ogłoszenie handlowe", wymienione w poz. 49 załącznika Nr 3 do ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług. Czy ogłoszenie typu "sprzedam suknię ślubną" jest ogłoszeniem handlowym w rozumieniu powołanej ustawy?