Jaka stawka VAT dla usług remontu kościoła
Dochód Wnioskodawcy (jako kościelnej osoby prawnej) ze sprzedaży w 2021 r. nieruchomości gruntowej, która została nabyta w drodze darowizny nie może skorzystać ze zwolnienia podatkowego z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o CIT gdyż nieruchomość została zbyta w celu prowadzenia na niej działalności gospodarczej.
Podstawa opodatkowania oraz brak prawa do zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji sprzedaży nieruchomości.
Czy dochód B. (jako kościelnej osoby prawnej) ze sprzedaży w 2017 roku nieruchomości gruntowej II. - która to sprzedaż stanowiła niegospodarczą działalności statutową B. - mógł skorzystać ze zwolnienia podatkowego przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a) ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych?
Biorąc powyższe pod uwagę, należy stwierdzić, że umowa zakupu przez Wnioskodawcę nieruchomości oraz wyposażenia ruchomego jako, że przedmioty transakcji, jak wskazano we wniosku, nie są przeznaczone do działalności gospodarczej zawarta z kościelną osobą prawną będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa
W zakresie skutków podatkowych w związku z realizacją projektu dotyczącego OZE na terenie Gminy.
Czy D. jako wyodrębniony podmiot podatkowy, będący kościelną osobą prawną ma obowiązek sporządzania i składania do Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami, oraz sprawozdania finansowego z działalności statutowej opisanej wyżej?
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT dostawy towarów i świadczonych usług, brak obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego dla celów podatku VAT,
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca jest zwolniony z obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji Podatkowej i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Parafia prowadząca przedszkole jest zobowiązana do prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy Ordynacji podatkowej?
Czy Z. jako kościelna osoba prawna ma obowiązek sporządzania i składania do Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami, oraz Sprawozdania Finansowego z działalności statutowej opisanej wyżej?
zwolnienie z opodatkowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dochodów z niegospodarczej działalności statutowej kościelnej osoby prawnej. - wykazywanie w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych CIT-8, przychodów z niegospodarczej działalności statutowej kościelnej osoby
Koszt składki związany jest z funkcjonowaniem Parafii jako jednostki organizacyjnej, a nie z uzyskiwaniem konkretnego przychodu. W związku z tym należy uznać, że koszty składki jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami powinny zostać rozpoznane dla celów podatkowych zgodnie z art. 15 ust. 4d updop i art. 15 ust. 4e updop tj. w dniu, na który ujęto je w księgach rachunkowych. Zatem w
Czy składka stanowi koszt uzyskania przychodu Parafii w rozumieniu art. 15 ust. l ustawy o pdop ?
Czy Caritas Diecezji XXX, jako kościelna osoba prawna, ma obowiązek sporządzania i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności statutowej?
Czy Wnioskodawca, jako Organizacja Pożytku Publicznego, ma obowiązek sporządzania i składania do właściwego Urzędu Skarbowego zeznania CIT-8 wraz z załącznikami oraz sprawozdania finansowego z zakresu prowadzonej działalności statutowej?
Czy Parafia uzyskując dochód ze sprzedaży działek miała obowiązek prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz obowiązek składania rocznego zeznania podatkowego na formularzu CIT-8? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Opodatkowanie organizacji i przeprowadzenia usług pogrzebowych oraz czynności związanych z udostępnianiem miejsc pochówku.
Czy darowizna przekazana na rzecz Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr na cele charytatywno-opiekuńcze mogła być odliczona od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w 2009 r.?
Czy gdyby Wnioskodawca wybrał inną formę podmiotu leczniczego tzn. utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (przy założeniach, że spółka zostanie utworzona przez kościelną osobę prawną (działalność statutowa spółki o charakterze charytatywno-opiekuńczym zgodnie z art. 38 pkt 1 ustawy z dnia 17 maja 1989r. o stosunkach Państwa do Kościoła Katolickiego)) działalność lecznicza prowadzona będzie
Czy dochody uzyskane przez Wnioskodawcę wskutek otrzymania darowizny nieruchomości, oraz dochody z tytułu bycia akcjonariuszem utworzonej spółki komandytowo-akcyjnej będą wolne od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust 1 pkt 4a lit. b) Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop)?
Na wstępie należy zaznaczyć, iż niniejsza interpretacja dotyczy konsekwencji podatkowych dla Wnioskodawcy jako podatnika podatku dochodowego od osób prawnych w związku z wypłatą dywidendy jedynemu udziałowcowi - kościelnej osobie prawnej. W zakresie obowiązków płatnika wydano odrębne rozstrzygnięcie.
Jakie czynności powinny być podjęte przez Zarząd Spółki w trakcie roku w związku z korzystaniem ze zwolnienia z podatku dochodowego?