Opodatkowanie odsetek od depozytów mieszkańców DPS
Czy w opisanym stanie faktycznym po stronie Wnioskodawcy powstaną podatkowe różnice kursowe na podstawie art. 15a ust. 2 pkt 3) i ust. 3 pkt 3) Ustawy CIT odpowiednio zwiększające jego przychody lub koszty uzyskania przychodów?
w zakresie skutków podatkowych dokonanych przelewów środków pieniężnych.
czy od płatności o charakterze wewnątrzzakładowym dokonywanych przez Oddział na rzecz Spółki macierzystej z tytułu odsetek od depozytów zdeponowanych w Oddziale przez Spółkę macierzystą, Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru i zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego (dalej: podatek u źródła)?
Czy dla celów podatkowych przychód z tytułu zbycia udziałów powstanie w momencie zawarcia umowy sprzedaży udziałów czy w momencie zwolnienia środków z depozytu notarialnego na rzecz Wnioskodawcy.
Czy uiszczany w taki sposób czynsz najmu stanowi w chwili jego wpłaty do depozytu sądowego podatkowy koszt uzyskania przychodu, czy dopiero z chwilą ustanowienia prawomocnego spadkobiercy i przekazania mu należnych środków?
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy poprzez świadczenie zastępcze, które przyjmie formę pieniężną, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego rzeczy poprzez świadczenie zastępcze, które przyjmie formę rzeczy innego gatunku, niż pierwotnie otrzymane lub oznaczonych co do tożsamości, odpowiadające wartości rzeczy oddanych w depozyt nieprawidłowy, określonej w zleceniu depozytowym, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu?
Zwolnienie z opodatkowania wypłaconej kwoty odsetek od sumy depozytowej.
W zakresie skutków podatkowych wypłaty na rzecz Wnioskodawcy środków pieniężnych w PLN (będących wcześniej przedmiotem przewalutowania) w następstwie zwrotu depozytu.
W zakresie skutków podatkowych przewalutowania środków pieniężnych przekazanych na bankowy rachunek zagraniczny spółki powiązanej.
w zakresie określenia wartości transakcji lub innych zdarzeń jednego rodzaju odnośnie transakcji finansowych, gdzie wynagrodzenie oparte jest o zrealizowane rzeczywiste przepływy pieniężne dające prawo do wynagrodzenia (np. kredyty, depozyty)
Moment powstania przychodu w sytuacji zniesienia współwłasności nieruchomości w drodze sprzedaży poprzez licytację komorniczą.
Zatem, skoro czynności obejmujące depozyt nieprawidłowy będą podlegały zwolnieniu z podatku od towarów i usług, to do umowy depozytu nieprawidłowego znajdzie zastosowanie wyłączenie z opodatkowania określone w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Na przechowawcy nie będzie zatem z tego tytułu ciążył obowiązek podatkowy.
Czy opisana we wniosku czynność polegająca na przechowaniu kwoty 195.000,00 zł przez okres od 2 grudnia 2016 r. do 13 marca 2017 r., stanowiącej cenę uzyskaną z umowy sprzedaży udziału w opisanej nieruchomości, na rachunku bieżącym Wnioskodawcy, wobec treści udzielonego pełnomocnictwa z 21 października 2016 r., stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie
Czy zwrot przedmiotu depozytu nieprawidłowego w innej postaci niż ten otrzymany od Deponenta w ramach tej umowy spowoduje u Wnioskodawcy powstanie skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób prawnych?
w zakresie skutków podatkowych przekazania środków pieniężnych na przechowanie
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania Fundacji za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu oddania kolekcji dzieł sztuki Fundacji w depozyt Muzeum oraz zwolnienia od podatku usług oddania kolekcji dzieł sztuki Fundacji w depozyt Muzeum.
Opodatkowanie usług świadczonych w ramach zapewnienia krótkoterminowego finansowania.
Zarządca nieruchomości przychody i koszty uzyskania przychodów
Czy w przypadku przekazywania przez K., za pośrednictwem Depozytu, przychodów z inwestowania środków pieniężnych stanowiących depozyt zabezpieczający, Wnioskodawca będzie płatnikiem podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT?
Czy w przypadku przekazywania przez C., za pośrednictwem K., przychodów z inwestowania środków pieniężnych wniesionych do Funduszy rozliczeniowych, Krajowy Depozyt będzie płatnikiem podatku u źródła na gruncie Ustawy CIT?
Należy stwierdzić, że umowa pożyczki/depozytu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jeżeli w chwili zawarcia pożyczki/depozytu środki pieniężne będą znajdowały się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i umowa zostanie zawarta poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast, w sytuacji