Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2014, sygn. IPTPB2/415-444/14-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-444/14-2/KR
Wspólne rozliczenie małżonków
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków.
Czy wobec przedstawionego stanu Wnioskodawca może dokonać rozliczenia wspólnego z małżonką, dochodów za 2011 r.?
Czy Urząd Skarbowy słusznie polecił Wnioskodawcy korektę wspólnego rozliczenia?
Czy Wnioskodawca ma możliwość łącznego opodatkowania w 2008 i 2009 roku wraz z małżonkiem?
Czy w przypadku rozliczania się jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej wnioskodawca może odliczać odsetki od kredytu, jako koszt wynajmu mieszkania w przypadku gdy żona wnioskodawcy rozlicza przychody z najmu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym?
Czy w związku z losowymi okolicznościami (choroby), niezależnymi od nich, można uwzględnić to pięciodniowe opóźnienie i wspólny wniosek przyjąć?
Czy ZUS prawidłowo pobiera zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych bez uwzględniania wspólnego opodatkowania małżonków oraz ulgi prorodzinnej?
Czy mogę rozliczyć kwotę zasiłku chorobowego w rozliczeniu wspólnym ze współmałżonkiem?
Czy prowadząc pozarolniczą działalność gospodarczą, z której uzyskane dochody opodatkowane są 19% podatkiem liniowym oraz uzyskując dochody ze stosunku pracy, mam prawo do wspólnego rozliczenia z małżonką, korzystając z ulg i odliczeń?
Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2005 rok w sytuacji, gdy między małżonkami istniała rozdzielność majątkowa w okresie od stycznia do listopada 2005 roku, a w ostatnim miesiącu roku podatkowego przywrócono ustrój wspólności majątkowej?
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w sprawie możliwości wspólnego rozliczenia się z małoletnim dzieckiem mimo braku prawomocnego wyroku rozwodu oraz braku prawomocnego wyroku orzekającego separację.
Pytanie podatnika dot. możliwości opodatkowania dochodów - jako osoba samotnie wychowująca dziecko oraz złożenia zeznania podatkowego za 2005r. wraz z synem, który w trakcie roku 2005 ukończył 18-ty rok życia, uczy się, uzyskuje dochody z renty rodzinnej.
Czy mając prawo do ulgi nabytej z tytułu systematycznego gromadzenia oszczędności w banku prowadzącym kasę mieszkaniową podatnik może skorzystać ze wspólnego opodatkowania, określonego w art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z mażłonką nie korzystającą wcześniej z odliczeń dot. dużej ulgi mieszkaniowej?
Czy w opisanym stanie faktycznym mogę rozliczyć sie wspólnie z mężem za 2005 rok ?
W miesiącu październiku 2005r. zmarła żona podatnika, która była na jego wyłącznym utrzymaniu . Między małżonkami istniała współność majątkowa. Czy w tym przypadku przysługuje podatnikowi wspólne opodatkowanie za 2005r ?
Czy małżonkowie mogą złożyć wspólne zeznanie podatkowe za rok 2004, jeżeli przez cały rok pozostawali w związku małżeńskim, rozdzielność majątkowa została zniesiona 04.12.2004r. i w dacie składania zeznania podatkowego za rok 2004 pozostają we wspólnocie majatkowej.
Czy podatnik, który ma zarejestrowaną działalność gospodarczą w zakresie handlu obwoźnego opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, która w 2000 roku została zawieszona ma prawo do preferencyjnego rozliczenia podatku dochodowego za lata 2003 i 2004, w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Czy można odliczyć od podatku (zeznanie wsplne) zapłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne, w sytuacji, gdy z prowadzonej działalności gospodarczej poniesiono stratę.
Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia podatku dochodowego za 2004r. wspólnie z małżonkiem, który zmarł w 2004r.? ZG/4150/2/MWO/05, informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Czy podatniczka może za 2004 rok opodatkować się wspólnie z małżonkiem, który zmarł w trakcie roku podatkowego? 1408/PD/415-3/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
czy mogę skorzystać z ulgi remontowej, posiadając umowę użyczenia lokalu mieszkalnego ?- możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem posiadającym inny adres zameldowania ?
Czy osoba będąca obywatelką Polski, mającą stałe zameldowanie w Niemczech, ucząca się w Polsce i w związku z tą nauką zatrudniona na umowę o pracę do czasu jej ukończenia (przebywa w Polsce od poniedziałku do piątku), może rozliczyć się za rok podatkowy 2003 w Niemczech z mężem obywatelem Niemiec i osiągającym dochody z pracy w Niemczech?