Czy podatnik prowadzący działalność w zakresie sprzedaży wysyłkowej może wybrać opodatkowanie usług taksówkowych w formie ryczałtu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej przewozy bezgotówkowe, podstawa opodatkowania z tytułu usług świadczonych na rzecz Kierowców;
Czy poniesione wydatki udokumentowane paragonami są kosztem uzyskania przychodu? Pracownicy firmy korzystają z usług taksówkowych, a wydatki te związane są z osiąganym przez firmę przychodem. Zamiast faktur za przejazd taksówką pracownicy przedstawiają paragony z kasy fiskalnej.
Pytanie dotyczy kwestii dotyczącej obowiązku instalacji kasy rejestrujacej w zakresie usług przewozu osób taksówką osobową świadczonych na rzecz gości i pracowników hotelu.
Pytanie dotyczy obowiązku instalacji kasy rejestrujacej w zakresie przewozu osób taksówką osobową wyłącznie na rzecz osób prawnych i fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
Do przedstawionego stanu faktycznego Podatnik zadał pytanie, czy w związku z brzmieniem art. 111 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, istnieje obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w sytuacji dokonywania przez Wnioskodawcę w/w sprzedaży na rzecz osób prawnych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą od roku 2001. W poszczególnych latach prowadzonej działalności nie przekroczył obrotu w wysokości 40.000,00 zł. Obecnie dodatkowo rozpoczął działalność polegającą na świadczeniu usług przewozu taksówką, gdzie zainstalowana została kasa rejestrująca. Podatnik prosi o potwierdzenie, że nie ma obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku VAT przy zastosowaniu
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wynajmowania samochodów osobowych z kierowcą, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 60.22.12-00.00. W związku z powyższym wystąpił z zapytaniem w sprawie obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących w przypadku świadczenia takich usług?
Czy art. 113 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ma zastosowanie wyłącznie do podatników, którzy podlegali opodatkowaniu do dnia wejścia w życie tej ustawy, czy dotyczy również podmiotów, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. świadczyły usługi zwolnione przedmiotowo z podatku od towarów i usług tj. usługi taksówkowe.
Czy podłączenie do sieci internetowej i opłatę za korzystanie z niej podtanik prowadzący działalność gospodarcza w zakresie usług transportu osobowego "TAXI" może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
Czy podatnik może dokonać odliczenia wydatków poniesionych na: części samochodowych, naprawy pojazdu, opłaty korporacyjne, opłaty telefoniczne, środki czystości?
Czy usługi świadczone przez spółkę polegające na szeroko podjętej pomocy dla swoich członków w formie doradztwa prawnego, organizowania promocji i reklamy oraz prowadzenia centrali radio-taxi są zwolnione, czy też podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz, czy w przedmiotowej sprawie ma znaczenie, że są one świadczone dla kierowców będących jednocześnie wspólnikami spółki?
Czy wartość obrotu należy obliczyć od dnia 01.01.2004r. czy od dnia 01.05.2004r. - Czy stawka podatku VAT w wysokości 3% wybrana przez Podatnika będzie obowiązywała od dnia przekroczenia obrotu 10.000 euro czy od dnia 01.01.2004r.
Zryczałtowana forma opodatkowania usług transportu osób taksówką.
1. W jakiej wysokości przysługuje prawo obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy zakupie samochodu osobowego na potrzeby prowadzonej działności gospodarczej - usług transportu osobowego taxi? 2. Czy możliwe jest obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku przy zakupie paliwa do w/w samochodu?
Czy mam prawo dokonywać odliczenia z tytułu ulgi na zakup kas fiskalnych, w granicach określonego limitu, zarówno w deklaracji VAT-7 jak i VAT-12?
Kwestia możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku VAT przez podatnika świadczącego usługi taksówkowe.
Opodatkowanie usług taksówkowych podatkiem od towarów i usług.
Czy powstaje obowiązek ewidencji za pomocą kasy rejestrującej usług komisu w przypadku nie przekroczenia kwoty 40.000 zł oraz w przypadku posiadania kasy rejestrującej z tytułu usług taksi?
Czy opłata abonentowa wnoszona przez taksówkarzy z tytułu umowy za korzystanie z usług centrali radiotxi jest zwolniona z podatku od towarów i usług