Informacje ważne dla klientów biur rachunkowych – marzec 2024 r.
Kalendarium wydarzeń marzec 2024 r.
Kalendarium wydarzeń marzec 2024 r.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).
Zapowiedziana na 1 kwietnia br. obniżka do 8 proc. stawki VAT na usługi beauty może skutkować wszczęciem postępowania naruszeniowego przez Komisję Europejską – przestrzegają eksperci. Przepisy unijnej dyrektywy nie pozwalają na tak daleko idącą preferencję
Podjęcie dodatkowego zatrudnienia poza prowadzoną działalnością gospodarczą jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, w sytuacji, gdy źródłem przychodów będzie działalność wykonywana osobiście (lub stosunek pracy), nie spowoduje utraty prawa do opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie karty podatkowej
brak obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu i kwot podatku należnego z tytułu świadczenia przez Wnioskodawcę usług kosmetycznych
Czy sprzedaż osobom fizycznym i prawnym biletów wstępu i karnetów na basen podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, według stawki VAT 8%, a wstęp na siłownię, czy na kręgielnię według stawki VAT 23%?
1. Czy w związku ze świadczeniem usług sportowo-rekreacyjnych, pozostałych usług związanych z rekreacją wyłącznie w zakresie wstępu PKWiU 93.13.10.0 usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej (wyłącznie w zakresie wstępu) - Spółka może stosować obniżoną stawkę podatku 8% VAT? 2. Czy do pozostałych świadczonych usług sportowo-rekreacyjnych PKWiU 96.04.10.0 usługi
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie usług kosmetycznych.
Czy po dokonaniu rejestracji działalności gospodarczej, którą Zainteresowana planuje rozpocząć w IV kwartale 2011 r. będzie ona mogła dokonać odliczeń podatku VAT z faktur dotyczących budowy i zakupu wyposażenia, wystawionych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej i rejestracji jako podatnika VAT?
Czy świadcząc usługi dermatologii kosmetycznej przy pomocy lasera pod nadzorem pielęgniarki, kosmetyczki lub kosmetologa Wnioskodawca będzie korzystał ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług, gdzie w poz. 9 załącznika nr 4 do ww. ustawy wymienione są usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej, z wyłączeniem usług weterynaryjnych i czy
Ilu pracowników Wnioskodawczyni może zatrudnić rozliczając się w formie karty podatkowej?
Czy Podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie solarium, na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, którego przychód w 2004r. nie przekroczył kwoty 40.000 zł, a zamierza poszerzyć działalność o usługi kosmetyczne oraz detaliczną sprzedaż kosmetyków, obowiązany jest do zainstalowania kasy rejestrującej?
Czy w stacji telewizyjnej-nadawcy programów telewizyjnych stanowią koszty produkcji serwisów informacyjnych i są kosztem uzyskania przychodów wydatki na zakup ubiorów, dodatków dla prezenterów i dziennikarzy, kosmetyków oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych?
Czy podatniczka świadcząca usługi kosmetyczne ma obowiązek dokonywania rozliczeń przy zastosowaniu kasy fiskalnej?
Dot. zapytania o podstawę prawną obowiązku instalacji kasy fiskalnej w przypadku, kiedy podatnik jest podatnikiem podatku od towarów i usług od dnia 01.01.2002r. i składa tzw. zerowe deklaracje VAT-7.
W jakim terminie powstanie obowiązek ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej z tytułu świadczonych usług fryzjersko-kosmetycznych?
w sprawie obowiązku rozpoczęcia z dniem 01.05.2005r. ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących. Pytająca świadczy usługi kosmetyczne, z tym że nie świadczy usług na całe ciało i nie posiada solarium. Przychód osiągnięty w 2004r. wyniósł 25.995zł, zaś w 2005r.(na dzień 30.03.2005r.) - 5.795 zł.
Czy istnieje obowiązek instalacji kasy fiskalnej w związku z posiadanym wpisem do działalności gospodarczej o prowadzeniu usług fryzjerskich i kosmetycznych jeżeli faktycznie usługi te nie są prowadzone.
Podatnik prowadzący salon urody pyta czy powinien zainstalować kasę rejstrującą od 01.05.2005 r. czy po przekroczeniu obrotu 40.000 zł?
Czy posiadając dwa punkty sprzedaży podatnik musi zainstalować dwie kasy rejestrujące?