Zmiany w ustawie o VAT
Jakie zmiany zostały wprowadzone do ustawy o podatku od towarów i usług od 1 września br.?
Jakie zmiany zostały wprowadzone do ustawy o podatku od towarów i usług od 1 września br.?
Możliwość kontynuowania amortyzacji podatkowej urządzeń do gier zwróconych przez Urząd Celny po zakończeniu okresu ich zajęcia
Czy Spółka może dokonywać podatkowych odpisów amortyzacyjnych zgodnie z zapisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zaliczając amortyzację do kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zajęcia automatów przez urzędy celne i prokuraturę?
Czy naliczony i wpłacony podatek akcyzowy stanowi koszt uzyskania przychodów w sytuacji, gdy podatnik mógł skorzystać ze zwolnienia z tego podatku, lecz nie spełnił warunków zwolnienia
Czy opłaty celne oraz zapłacone odsetki od ich nieterminowej zapłaty Podatnik może zaliczyć do kosztów podatkowych?
czy w przypadku zaginięcia dokumentu celnego potwierdzającego eksportowy wywóz towaru (karta 3 SAD), przy jednoczesnym posiadaniu dokumentu szwajcarskiego urzędu celnego stwierdzającego dokonanie odprawy celnej importowej po stronie szwajcarskiej przedmiotowego towaru możliwe jest zastosowanie stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0 %, zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego.
Czy kwota podatku VAT wynikająca z decyzji urzędu celnego stanowi podstawę do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Czy dokumenty potwierdzające wwóz towarów do kraju trzeciego, wystawione przez służby celne tego kraju stanowią podstawę do nie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 22%?
Czy w opisanej sytuacji zwrot opłaty paliwowej stanowi przychód, jeżeli tak to w którym roku?
Podatnik zwraca się z zapytaniem, czy obroty z tych transakcji powinien wykazać w deklaracji VAT-7.
Czy umowa sprzedaży towaru objętego procedurą odprawy celnej tranzytowej, zawarta na terytorium Polski, poza polskim obszarem celnym podlega opodatkowaniua podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy podatnik ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku od towarów i usług obliczoną przez urząd celny w zgłoszeniu celnym?