Nowa tabela wynagrodzeń – lekarze i pielęgniarki na „nie”
Czy korzystanie z usług tego typu z udziałem osób nie będących lekarzami, ale reprezentujących inne odrębne zawody medyczne (np. pielęgniarka) i niezatrudnionych przez Wnioskodawcę na podstawie umowy o pracę spełnia przesłanki zawarte w art. 25 pkt 1 podpunkt 3 oraz pkt 3 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Czy usługi świadczone w zakresie prowadzonej przez Wnioskodawczynię działalności gospodarczej (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej, przy jednoczesnym odprowadzaniu przez nią w dalszym ciągu od przychodów z umowy najmu lokalu mieszkalnego podatku w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Czy prowadzona przez Wnioskodawczynię działalność gospodarcza opisana we wniosku (świadczenia pielęgniarki szkolnej na podstawie umowy z NFZ) kwalifikuje się do objęcia opodatkowaniem w formie karty podatkowej?
Zwolnienie od podatku świadczonych usług za pomocą urządzenia biorezonansu magnetycznego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. b i c ustawy o VAT.
Wydatki związane z wymianą systemu ogrzewania z węglowego na gazowe można uznać za wydatki podlegające odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o ile zostaną spełnione pozostałe warunki (przytoczone wyżej), wskazane w art. 26 ust. 7b, 7c i 7d ww. ustawy. Wydatki te podlegają odliczeniu od podstawy
W sytuacji gdy położne i pielęgniarki, uczestniczą w kształceniu podyplomowym (polegającym na uzupełnianiu wykształcenia do tytułu licencjata w ramach tzw. studiów uzupełniających pomostowych i do tytułu magistra pielęgniarstwa lub magistra położnictwa, jak również uczestnictwo w szkoleniach specjalizacyjnych, kursach kwalifikacyjnych, specjalistycznych dokształcających, konferencjach sympozjach, kongresach
Skutki podatkowe uczestnictwa w nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych kursach i szkoleniach organizowanych, finansowanych w całości lub części albo refundowanych w całości lub części przez OIPiP ze składek członkowskich oraz związanych z tym obowiązków płatnika dotyczących sporządzenia i wystawienia informacji PIT-8C.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości niezabudowanej.
Czy koszt pobytu w domu opieki w przypadku Wnioskodawcy można odliczyć od podatku w zeznaniu rocznym w ramach ulgi rehabilitacyjnej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi prorodzinnej.
opodatkowanie opłaty za zaświadczenia o wpisie do rejestru podmiotów Prowadzących kształcenie podyplomowe pielęgniarek
Jestem w trakcie porządkowania kwestii częstotliwości przeprowadzania szkoleń okresowych poszczególnych grup pracowników. W trakcie konsultacji przeprowadzanych z reprezentującą pracowników organizacją związkową nie możemy porozumieć się w kwestii ustalenia częstotliwości przeprowadzania szkoleń okresowych zatrudnionych na stanowisku - pielęgniarka. Mam więc pytanie: Jak długo ważne jest szkolenie
Czy Spółka postępuje prawidłowo nie uznając wydatków związanych z wynagrodzeniem dla pielęgniarki za koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy ryczałt otrzymywany przez członków samorządu zawodowego korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy częściowe sfinansowanie pracownikom okresowych biletów komunikacjji miejskiej powoduje powstanie u nich przychodu?
Czy opodatkowanie 8,5% zryczałtowanym podatkiem dochodowym jest prawidłowe w stosunku do pielęgniarki wykonującej usługi w zakresie opieki nad starszą, zdrową osobą, której pomaga w pracach domowych?