Interpretacja indywidualna z dnia 06.06.2014, sygn. IPPP2/443-303/14-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-303/14-2/AO
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości (ośrodka wypoczynkowego)
w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT przy sprzedaży nieruchomości (ośrodka wypoczynkowego)
Czy przedstawiony w zdarzeniu przyszłym sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup wyposażenia do Ośrodka jest prawidłowy?
stawka podatku obowiazująca do dostwy ośrodka wczasowego
Stawka podatku mająca zastosowanie do transakcji sprzedaży ośrodka wczasowego.
skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki cywilnej odliczenie od przychodu wkładu dodatkowego możliwość odliczenia straty z przychodu uzyskanego z tytułu wystąpienia ze spółki cywilnej
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo, dokonując obniżenia podatku należnego o naliczony przy zakupach materiałów i usług związanych z utrzymaniem i eksploatacją ośrodka wypoczynkowego tylko za miesiące letnie (zgodnie z przepisami obowiązującymi od dnia 1 grudnia 2008 r.)?
Odliczenie od wydatków związanych z utrzymaniem ośrodka socjalnego wykorzystywanego do sezonowej działalności opodatkowanej
Czy w przypadku wniesienia aportem ośrodka wypoczynkowego Spółka będzie zobowiązana dokonać korekty odliczonego wcześniej podatku od towarów i usług od nabytych towarów i środków trwałych stanowiących składniki wnoszonego aportem ośrodka?
Czy przy realizacji modernizacji ośrodka wypoczynkowego będzie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub o ubieganie się o jego zwrot z tytułu dokonywanych nakładów?
Czy prawidłowe było niezaliczenie do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej wartości Ośrodka Wypoczynkowego w sytuacji, gdy sprzedaż tego Ośrodka nastąpiła z przyczyn ekonomicznych?
Czy w sytuacji, gdy następuje jednorazowa dostawa nieruchomości, można ją uznać za czynność wykonywaną sporadycznie, a w konsekwencji można nie uwzględniać jej dla celów obliczenia rocznej proporcji przychodu, jaki osiągnęła Spółdzielnia z tytułu tej sprzedaży?
Czy aby napewno Spółka może odliczyć VAT z kosztów dotyczących kolonii i wczasów?
Czy Spółka ma prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułów zakupów związanych z funkcjowaniem ośrodka wypoczynkowego, które to wydatki są częściowo finansowane z ZFŚS?
1. Czy sprzedaż działek budowlanych wraz z budynkiem, a także ze znajdującymi się na nich innymi budowlami, np. ogrodzenie, mur oporowy, sieci kablowe, kanalizacja jest zwolniona z podatku VAT (budowa wymienionych obiektów zakończyła się w 1990 r.) ?2. Czy sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów w przypadku w/w działek jest zwolniona z podatku od towarów i usług ?
Podatnik zwraca się z pytaniem czy od dnia 01.05.2004 r. tj. od wejścia w życie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług świadczenie usług wypoczynku dla niepełnosprawnych pracowników oraz czynności związane z utrzymaniem ośrodka wypoczynkowego, które w całości pokrywane są z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych nadal podlegają zwolnieniu od podatku od towarów
Przedsiębiorstwo posiada ośrodek wypoczynkowy, będący zakładowym obiektem socjalnym. Czy wydatki poniesione na utrzymanie ośrodka wypoczynkowego, sfinansowane ze środków obrotowych będą kosztem uzyskania przychodów ?
Czy w świetle obowiązujących przepisów podatkowych sprzedaż sezonowa osobom fizycznym usług świadczonych przez ośrodek wypoczynkowy w formie korzystania z domków wypoczynkowych, należący do 1 Ośrodka Szkolenia Kierowców tj. państwową jednostkę organizacyjną opodatkowane jest stawką 7% (usługa sklasyfikowana zgodnie z symbolem PKWiU 55.33.12).
Pytanie Podatnika dotyczy miejsca świadczenia usług w ośrodkach wypoczynkowych (w Polsce i Bułgarii), a usługi nabywane są przez pracowników Podatnika?