Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2015, sygn. ILPB1/4511-1-807/15-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-807/15-2/AG
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Możliwości zastosowania podmiotowego zwolnienia Wnioskodawcy świadczącego kompleksowe usługi rachunkowo-księgowe (bez doradztwa)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć wstępną opłatę leasingową w koszty podatkowe jednorazowo w dacie poniesienia kosztu?
Czy osoba fizyczna, obywatel Ukrainy, mający kartę pobytu i miejsce zameldowania (zamieszkania) w Polsce, może w związku z zarejestrowaną w Polsce pozarolniczą działalnością gospodarczą, prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów?
Czy jako wspólnik, w proporcji do posiadanych udziałów, wyżej określoną pierwszą ratę leasingową Wnioskodawca może zaliczyć w całości do kosztów podatkowych w dacie poniesienia, tj. otrzymania i zaksięgowania faktury przez Spółkę, czy też tą pierwszą ratę należy zaliczyć do pośrednich kosztów podatkowych i rozliczyć jej wartość w kosztach uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy
Czy kosztem uzyskania przychodów przedsiębiorstwa osoby fizycznej są opłaty leasingowe ponoszone przez firmę w podstawowym okresie trwania umowy leasingowej, w tym opłata wstępna w momencie ich poniesienia?
Czy Wnioskodawca ma prawo rozliczyć jednorazowo koszt wstępnej opłaty leasingowej w dacie jego poniesienia? (tj. 11 lutego 2011r.) bez konieczności rozliczania go w czasie?
Czy wstępną opłatę leasingową można ująć w kosztach podatkowych w dacie poniesienia, za którą uważa się zgodnie z art. 22 ust. 5d dzień, na który ujęto w księgach rachunkowych (zaksięgowano), na podstawie otrzymanej faktury?
Każdy przedsiębiorca, który wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, spotkał się z opóźnieniami w zapłacie. Niezależnie od przyczyny opóźnienia powoduje ono obowiązek zapłaty odsetek. Liczymy je przy tym nie od dnia wymagalności (zapłaty wynikającej z dokumentu), ale od dnia następującego. Od tej pory narastają one każdego dnia i każdego dnia oddzielnie się przedawniają.
moment i sposób zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej w formie spółki jawnej pozarolniczej działalności gospodarczej wstępnych opłat leasingowych wynikających z zawartych umów leasingu
1) Czy zbycie wierzytelności pomiędzy pierwotnym pożyczkodawcą a nabywcą wierzytelności po cenie znacznie mniejszej od wartości pożyczki wraz z odsetkami wywołuje jakiegolwiek skutki w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie dłużnika z tytułu zbywanej wierzytelności, a w szczególności czy kwota różnicy pomiędzy wartością wierzytelności wraz z odsetkami wynikającymi z ksiąg wnioskodawcy a niższą
Czy opłata wstępna, której uiszczenie przez korzystającego warunkuje zawarcie umowy w całości można zaliczyć w koszty podatkowe w miesiącu poniesienia, czy też proporcjonalnie do okresu jej trwania?
Czy opłaty leasingu można zaliczyć w koszty uzyskania przychodu w miesiącu grudniu 2008 r. (dot. opłaty wstępne leasingowe)?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów prowizji z tytułu udzielenia kredytu.
1. Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rok podatkowy (obrotowy) zawsze musi stanowić pełnych kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych (za wyjątkiem przypadków opisanych w art. 8 ust. 2, 2a, 3 i 6 wspomnianej ustawy)? 2. Czy zeznanie podatkowe CIT-8 dotyczyć może tylko i wyłącznie roku podatkowego (obrotowego) będącego wielokrotnością pełnych kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej i polis ubezpieczeniowych
Czy koszty stałe (pośrednie niepowiązane z konkretnym przychodem), ponoszone w związku z utrzymaniem przedmiotowej nieruchomości, tj.: podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, stała opłata za przyznaną moc do stacji trafo (miesięcznie 2.000,00 zł), jak również ubezpieczenie majątkowe budynków i budowli, przed przyjęciem do użytkowania budynków i budowli, można zaliczyć w ciężar
Czy czynsz inicjalny należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu jednorazowo, w momencie jego poniesienia, czy też należy uwzględniać go w kosztach proporcjonalnie do okresu trwania umowy?
OPŁATY POBIERANE OD HODOWCÓW W ZWIĄZKU Z PODEJMOWANIEM CZYNNOŚCI NAŁOŻONYCH PRZEPISAMI PRAWA NIE STANOWIĄ OBROTU OPODATKOWANEGO.
Czy, w przypadku opisanej umowy leasingu, całą kwotę obejmującą wstępną opłatę leasingową w kwocie 18.400,00 zł netto i okresowe opłaty leasingowe (w tym pierwszą na kwotę 18.455,49 zł netto) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów korzystającego w dniu poniesienia wydatku (wystawienia faktury VAT), czy też ww. opłaty należy rozliczać w czasie, proporcjonalnie do okresu trwania umowy?