Zmiany w orzekaniu o inwalidztwie żołnierzy zawodowych
Czy koszt operacji może zostać odliczony od dochodu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy osobie zaliczonej do I grupy inwalidztwa, u której stwierdzono na trwale całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji z ogólnego stanu zdrowia i wzroku, do tej pory pobierającą rentę, a otrzymującą obecnie emeryturę na podstawie wydanej przez ZUS decyzji o przekwalifikowaniu renty na to świadczenie, będzie przysługiwało nadal prawo do odliczania od dochodów ponoszonych
Zakupiłem wózek inwalidzki, czy mogę ten wydatek odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej? Uważam, że mogę odliczyć poniesiony wydatek.
Od 1998r. przebywam na rencie chorobowej przyznanej na podstawie Orzeczenia Lekarza Rzeczoznawcy KRUS. Stała niezdolność do pracy odpowiada II grupie inwalidztwa. Często przebywam na rehabilitacji oraz jeżdżę na zabiegi lecznicze. Dojazd odbywa się samochodem osobowym, którego jestem właścicielem. Czy od dochodu mogę odliczyć wydatki w wys. 2.280,00 zl na dojazdy rehabilitacyjne?
Dotyczy odliczenia od dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne przewidzianych w art. 26 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy osoba nie posiadająca orzeczenia o grupie inwalidztwa może odliczyć w ramach ulgi zakup endoprotezy stawu biodrowego?
Czy wydatki ponoszone w 2003 r. przez osobę zaliczoną do I grupy inwalidztwa, będące opłatą za wypożyczenie koncentratora tlenowego, stanowią podstawę do odliczeń w ramach wydatków rehabilitacyjnych?