Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.299.2024.5.MC
Opodatkowanie udostępnienia przez pracodawcę pracownikowi samochodu służbowego do celów prywatnych.
Opodatkowanie udostępnienia przez pracodawcę pracownikowi samochodu służbowego do celów prywatnych.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z kupnem konia.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wydatków (na budowę, wyposażenie i kosztów bieżących) i opodatkowanie okazjonalnego wykorzystania domu do celów prywatnych.
Brak opodatkowania czynności wycofania do majątku prywatnego Nieruchomości wykorzystywanych w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem tych Nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem najem opodatkowany podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na systemy/koszty budowy proporcjonalnie do użytkowania nieruchomości w ramach działalności gospodarczej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników odpłatnie, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników nieodpłatnie.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT od usługi cateringowej zamawianej do miejsca prowadzenia Pana jednoosobowej działalności w systemie home-office.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na wytworzenie nieruchomości oraz opodatkowania użycia nabytych towarów na potrzeby osobiste podatnika.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem służbowych telefonów komórkowych przez pracowników.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży motocykla wykupionego z leasingu operacyjnego.
Brak opodatkowania czynności przekazania prawa użytkowania wieczystego działki gruntu niezabudowanego z działalności gospodarczej do majątku prywatnego oraz opodatkowania sprzedaży ww. nieruchomości z majątku prywatnego.
Czy sprzedaż samochodu po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym został wykupiony od leasingodawcy, nie spowoduje powstania obowiązku podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?
brak opodatkowania czynności przekazania samochodu osobowego na cele osobiste po zakończeniu umowy leasingu, brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług zbycia samochodu osobowego po dokonaniu jego wykupu na cele niezwiązane z działalnością gospodarczą po zakończeniu umowy leasingu.
Prawo do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z budową domu wykorzystywanego częściowo do działalności gospodarczej (działalność rolnicza).
w zakresie prawa do odliczenia kwoty 50% podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi
brak opodatkowania czynności przekazania na cele prywatne samochodu osobowego w momencie jego wykupu z leasingu, brak konieczności korekty podatku naliczonego odliczanego z faktur dokumentujących raty leasingowe oraz faktur za wydatki eksploatacyjne w trakcie trwania umowy leasingu
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych.
Brak podlegania opodatkowaniu samochodu uprzednio wykupionego z leasingu.
Brak opodatkowania nieodpłatnego przekazania nieruchomości niezabudowanej z działalności gospodarczej podatnika na cele osobiste oraz opodatkowanie nieodpłatnego przekazania przyłącza energetycznego z działalności gospodarczej podatnika na cele osobiste oraz skutki podatkowe związane z zaniechaniem budowy sklepu.
Opodatkowanie sprzedaży samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Koszty uzyskania przychodów - przewodnik turystyczny
Przekazanie przez Wnioskodawczynię samochodu osobowego na cele osobiste, nie będzie podlegało ustawie o podatku od towarów i usług, gdyż przy nabyciu samochodu Wnioskodawczyni nie przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.