Interpretacja indywidualna z dnia 02.10.2015, sygn. IBPB-1-2/4510-304/15/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPB-1-2/4510-304/15/AK
Czy uiszczona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi koszty uzyskania przychodu?
Czy uiszczona przez Wnioskodawcę kara umowna stanowi koszty uzyskania przychodu?
Kara umowna za nieterminowe wykonanie usługi budowlanej może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wykonawcy.
Czy kara naliczona przez Szpital Specjalistyczny stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy obciążenia finansowe wynikające z zawartej umowy o świadczenie usługi logistycznej stanowią koszty uzyskania przychodów?
Czy płacone przez Spółę kary umowne za nieprzestrzeganie klauzuli poufności, niespełnienie standardu rynkowego pojazdów transportowych, utrzymywanie się ponad miesiąc spadku poziomu usług oraz kary za nie usunięcie tych naruszeń stanowią wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku
Czy płacone przez Spółkę opłaty z tytułu niezachowania ustalonego poziomu usług, strat w asortymencie Y, niedoborów magazynowych, strat związanych z opóźnieniem dostaw, niezastosowania wskazanego przez Y rodzaju środka transportu, niezwrócenia palet oraz rozliczenia reklamacji stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone
Czy ponoszone przez Spółkę koszty dotyczące reklamacji związanych z niedotrzymaniem terminów są w Spółce kosztem uzyskania przychodów?
Czy ponoszone przez Spółkę koszty dotyczące reklamacji związanych z niedotrzymaniem terminów są w Spółce kosztem uzyskania przychodów?
Czy kara związana wyłącznie z opóźnieniem dostarczenia usługi jest kosztem uzyskania przychodu, a co za tym idzie kosztem podatkowym.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej z tytułu nieterminowego wykonania usługi (stan faktyczny)
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kary umownej z tytułu nieterminowego wykonania usługi (zdarzenie przyszłe)
Czy zapłacona kara umowna w okolicznościach niezawinionych może stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?
Czy zapłacona przez Spółkę kara umowna z tytułu nieterminowego wykonania umowy jest kosztem uzyskania przychodu, w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy na kanwie przedstawionego wyżej stanu faktycznego, Wnioskodawca - działając zgodnie z art. 15 ust. 1 zd.1 oraz art. 16 ust. 1 pkt 22 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych dysponuje uprawnieniem do zaliczenia nałożonej przez Zamawiającego kary umownej jako kosztu podatkowego?
Jaki przepis reguluje termin dzień zaliczenia środków finansowych z jednego konta nadpłaty znajdujących się w urzędzie skarbowym na konto bieżącego zobowiązania podatkowego?
Czy kwotę poniesionej kary umownej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy Wnioskodawca prawidłowo założył, iż kwota kary umownej za nieterminową realizację dostaw jest kosztem uzyskania przychodu w dacie faktycznego jej poniesienia, co w wyżej opisanym stanie faktycznym będzie wskazywać na datę 18 stycznia 2009 r. tj. datę wymagalności faktury, z której dokonano potrącenia?
Wnioskodawca jest wykonawcą inwestycji budowlanych. Na mocy ugody sądowej zawartej z inwestorem, Wnioskodawca wypłacił inwestorowi odszkodowanie z tytułu niewłaściwego wykonania umów dotyczących przeprowadzenia inwestycji oraz opóźnienia w przeprowadzeniu robót budowlanych.Wnioskodawca zwraca się z pytaniem czy odszkodowanie z tytułu zwłoki spowodowanej nieterminowym wykonaniem robót może być zaliczone
Czy kary umowne poniesione przez sprzedającego, wynikające tylko z samego opóźnienia dostawy towarów, są kosztem uzyskania przychodów?