Zwrot kosztów także w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii
Opodatkowanie pobytu i wypoczynku zorganizowanych grup turystów z Izraela, oraz rozpoznanie obowiązku podatkowego w rozumieniu art. 19a ust. 8 ustawy, w odniesieniu do przedpłat otrzymywanych na poczet realizacji usług turystyki.
W zakresie zastosowania procedury VAT marża oraz zwolnienia z podatku dla świadczonych usług.
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług nauki języka obcego oraz brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy usług dodatkowych związanych z organizacją obozu językowego, tj. wyżywienia, zakwaterowania, transportu, ubezpieczenia, dokumentowanie organizacji obozu językowego, a także moment powstania obowiązku podatkowego i podstawa opodatkowania
W zakresie określenia momentu powstania przychodu z tytułu kary umownej za nienależycie wykonaną usługę.
Dotyczy opodatkowania przekazanej przez Wnioskodawcę nagrody w postaci wycieczki zagranicznej nabywcy ciągnika i prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów towarów i usług niezbędnych dla zorganizowania zamierzonego przedsięwzięcia.
Stawka podatku dla usług obozu językowego organizowanego dla dzieci i młodzieży przez osobę fizyczną
Nasza firma często nabywa usługi turystyczne, gdyż realizowane są wycieczki dla najlepszych pracowników i kontrahentów. Imprezy odbywają się zasadniczo bezpłatnie. Zdarza się jednak, że pracownik płaci za siebie lub osobę towarzyszącą. Jak mamy to rozliczać? Otrzymujemy faktury VAT marża.
Zasady opodatkowania VAT usług turystycznych budzą wiele wątpliwości. Spowodowane jest to szczególnymi zasadami ustalania podstawy opodatkowania przy świadczeniu tych usług. Podstawę tę stanowi, co do zasady, marża. Nie jest tak jednak zawsze, gdyż w zakresie, w jakim w skład usług turystycznych wchodzą tzw. usługi własne, podstawa opodatkowania jest ustalana na zasadach ogólnych. Wątpliwości budzi
brak obowiązku rozpoznania importu dla nabywanych usług
zwolnienia z podatku VAT usług organizacji kursu językowego w Wielkiej Brytanii, zwolnienia z podatku VAT usług wypożyczania klientom za dodatkową opłatą książek napisanych w języku angielskim wraz z płytami zawierającymi wersję audio książek
1. Czy wynajem pokoi w ośrodkach, które są użyczane od wspólnika stanowi usługę turystyki, czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych? 2. Czy organizacja imprezy firmowej stanowi usługi turystyki? Czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych? 3. Czy organizacja wypoczynku dla wycieczek szkolnych, grup emerytów stanowi usługi turystyki? Czy jest to usługa opodatkowana na zasadach ogólnych
Czy usługi rezerwacji noclegu mogą być opodatkowane marżą
Czy usługi noclegu z wyżywieniem oraz usługami dodatkowymi mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
Czy usługi noclegu z wyżywieniem mają być opodatkowane marżą czy stawką 8%
W zakresie stawki podatku na pobierane przez Wnioskodawcę opłaty od uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wpisowe, czesne, korzystanie z kursów języków obcych, warsztatów tematycznych, kursów komputerowych, zajęć ruchowych oraz wycieczek, a także opodatkowania procedurą marży organizowanych wycieczek.
Polski podatnik dokonał dostawy towarów dla niemieckiego podatnika. Dostawę tę opodatkował stawką krajową, gdyż nie był zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Czy jeżeli zarejestruje się jako podatnik VAT UE, uzyska prawo do zastosowania stawki 0%? Towar został wywieziony do Niemiec, a niemiecki podatnik jest zarejestrowany jako podatnik VAT UE.
Spółka z o.o. świadczy usługi wynajmu rusztowań. Rusztowania wynajmowane są czasem za granicę, w tym do innych państw członkowskich. Najczęściej okres wynajmu nie przekracza roku, ale czasem wynajem się przedłuża i trwa dłużej niż dwa lata. Czy w związku z tym spółka powinna rozpoznawać wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów?
Podatnik zajmuje się handlem biżuterią. Często biżuterię wysyła do rzeczoznawców z innych państw członkowskich w celu dokonania jej wyceny. Czy takie przemieszczenia powinien traktować jako wewnątrzwspólnotowe dostawy towarów?
W ramach dostawy towarów dla norweskiego kontrahenta podatnik wywiózł towar do Hamburga. Tu towar został objęty procedurą wywozu i załadowany na statek płynący do Norwegii. Czy taką dostawę podatnik może opodatkować stawką 0% jako eksport towarów?
Spółka świadczy usługi turystyki opodatkowane według procedury marży. Zdarza się, że usługami nabywanymi dla bezpośredniej korzyści turysty są usługi, których nabycie stanowi dla spółki import usług. Czy obliczając marżę, spółka może uwzględnić (zmniejszając marżę) podatek należny z tytułu importu takich usług?
Podatnik udokumentował wewnątrzwspólnotową dostawę towarów fakturą z numerami NIP dostawcy i nabywcy bez przedrostków krajowych. Czy mimo to może ją opodatkować stawką 0%? Czy wobec podatnika mogą zostać wyciągnięte sankcje za brak numerów VAT UE na fakturze?
Zamierzamy sprzedać towar ukraińskiej firmie, która wywiezie go na Ukrainę. Dotychczas nie eksportowaliśmy towarów. Jaki dokument musimy posiadać, aby zastosować stawkę 0% do eksportu towarów?