Interpretacja indywidualna z dnia 9 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.729.2023.2.AS
Możliwość opodatkowania przychodów z usług najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania przychodów z usług najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Wydanie interpretacji w zakresie braku ukonstytuowania się zagranicznego zakładu.
Termin powstania obowiązku podatkowego i terminu wystawiania faktur VAT z tytułu usługi najmu rusztowań.
Wpłacona kwota ma zatem charakter jednostronny, jest ściśle związana z rozliczeniem umowy najmu i stanowi rodzaj rekompensaty (odszkodowania) za poniesione przez wynajmującego straty, nie zaś wynagrodzenie bezpośrednio związane z dostawą towarów. Tym samym obciążenie kontrahenta dokonane przez Wnioskodawcę z tytułu niezwróconych bądź zwróconych ale całkowicie zniszczonych towarów (rusztowań/szalunków
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług wynajmu oraz usług montażu/demontażu rusztowań.
W zakresie zastosowania 23% stawki podatku dla świadczenia usługi polegającej na dzierżawie i montażu/demontażu rusztowań.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług budowlanych związanych z montowaniem i demontowaniem rusztowań.
1. Czy sprzęt budowlany będący przedmiotem umów najmu zawieranych pomiędzy Wnioskodawcą a jej udziałowcem, należy zaklasyfikować jako urządzenia przemysłowe w rozumieniu art. 12 ust. 3 w zw. z art. 12 ust. 1 UPO oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 26 ustawy o CIT, a tym samym, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów uzyskiwanych na terytorium
możliwość opodatkowania przychodów z tytułu najmu rusztowań zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Jaką stawkę VAT należy stosować do usług polegających na wynajmowaniu rusztowań na budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych wraz z montażem i bez montażu (w zależności od zamówienia) 8% czy 23%?
w zakresie opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8 % usług wynajmu, montażu i demontażu rusztowań elewacyjnych
Czy systemowe elementy deskowań i rusztowań budowlanych P. są urządzeniami przemysłowymi w rozumieniu hipotezy art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?. Czy powstaje obowiązek poboru podatku u źródła przy dokonywaniu płatności za najem lub dzierżawę do zagranicznych kontrahentów?
Miejsce świadczenie usługi najmu rusztowań.
Czy wypłaty dokonywane na rzecz Podwykonawcy związane z przedstawionym stanem faktycznym stanowią należności licencyjne w rozumieniu art. 12 ust. 3 umowy polsko belgijskiej?
Z przedstawionego we wniosku z dnia 18.08.2005 r. stanu faktycznego wynika, że prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie usług remontowo-budowlanych. Obecnie prace wykonuje Pan na rzecz kontrahenta belgijskiego na terenie Belgii. Rejestracji do podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług dokonał Pan wyłącznie w Polsce. Jako podatnik podatku od towarów i usług, wykonane usługi dokumentuje
Podatnik zwraca się z zapytaniem jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować usługi najmu, montażu i demontażu rusztowań służących do wykonania remontu, przebudowy oraz konserwacji jednostek pływających.Zdaniem Pytającego świadczone przez niego usługi podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 15 ustawy o podatku od towarów i usług.