Czy świadczone za granicą usługi montażu turbin wiatrowych podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce
Termin wykazania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) ze stawką jak dla dostawy krajowej, gdy nie jest spełniony warunek dotyczący posiadania przez nabywcę właściwego i ważnego numeru identyfikacyjnego dla transakcji wewnątrzwspólnotowych; termin korekty opodatkowania ze stawka 0%
Jeżeli zatem łącznie potwierdzają one dostarczenie towarów będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów do nabywcy znajdującego się na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju i – jak wskazano w opisie – Nabywca posiada właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy
Dostawy rzeczy realizowane przez Wykonawcę stanowią dla tegoż Wykonawcy wewnątrzwspólnotową dostawę towarów; Nabywca nie jest zobowiązany do wykazywania wymienionych dostaw w deklaracji VAT; zapłata zaliczki na poczet dostaw nie będzie powodowała powstania obowiązku podatkowego i konieczności udokumentowania tego faktu wystawieniem faktury przez Wykonawcę; dostawy nie będą opodatkowane podatkiem VAT
Klient naszego biura rachunkowego korzysta ze zwolnienia z VAT ze względu na obrót. W listopadzie chce nabyć towary od niemieckiego kontrahenta (podatnika VAT) za około 21 000 zł. Będzie to jego pierwsza taka transakcja. Czy musi zarejestrować się na potrzeby rozliczania transakcji unijnych? Czy powinien wykazać tę transakcję w jakieś deklaracji?
Od rozliczenia za styczeń 2017 r. podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT UE składają wyłącznie miesięczne i w formie elektronicznej informacje podsumowujące. Obostrzone zostały również zasady rozliczeń WNT. Łatwiej utracić status podatnika VAT UE. Natomiast od 1 marca 2017 r. w związku z reformą administracji podatkowej zmieniają się zasady rozliczeń importu towarów.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku w związku z wykonywaniem usług polegających na organizacji i prowadzeniu kursów językowych oraz pozyskiwaniu kandydatów do pracy obowiązek rejestracji jako podatnika VAT-UE.
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% do dostawy towarów na rzecz kontrahenta słowackiego oraz korekty deklaracji.
Uznanie transakcji nabycia wodomierzy od kontrahenta włoskiego za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz obowiązków, jakie powinna spełnić spółka.
Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają m.in. transakcje, których podmiotami są podatnicy z różnych krajów. Opodatkowaniem VAT są również objęte transakcje, które polski podatnik wykonuje na rzecz podmiotu zagranicznego lub czynności, które wykonuje zagraniczny kontrahent dla polskiego podatnika. Opodatkowaniu VAT podlegają zatem m.in. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, wewnątrzwspólnotowa
prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku ze spóźnioną rejestracją
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu WNT w sytuacji, gdy w zgłoszeniu rejestracyjnym nie zaznaczono zamiaru dokonywania takich transakcji
Czy dokonując zakupu fortepianu w Niemczech szkoła muzyczna będzie miała obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE oraz naliczenia i odliczenia podatku VAT, jeżeli jednostka (szkoła) korzytsła ze zwolnienia od podatku od towarów i usług ?
brak obowiązku rejestracji prowadzonej działalności jako podmiotu dokonującego transakcji wewnątrzwspólnotowych (podatnik VAT UE)
Czy jest możliwość odliczenia podatku naliczonego z wewnątrzwspólnotowego nabycia używanego środka transportu w przypadku braku rejestracji VAT UE?
Obowiązek rejestracji VAT UE w związku ze sporadycznymi nabyciami wewnątrzwspólnotowymi towarów inwestycyjnych.
Czy jako rolnik ryczałtowy zarejestrowany do wewnątrzwspólnotowych nabyć mam możliwość odzyskania podatku VAT zapłaconego przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów ?
W dniu 30.06.2005r. do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wołowie wpłynął wniosek z dnia 30.06.2005 roku o udzielenie interpretacji co zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego dotyczącego podatku od towarów i usług w kwestii zasad rejestracji działalności gospodarczej związanej z dokonywaniem nabyć wewnątrzwspólnotowych.
Czy rolnik ryczałtowy zajmujący się hodowlą trzody chlewnej, dokonując zakupu prosiąt w krajach Unii Europejskiej dla celów własnej hodowli oraz odsprzedaży ich nadwyżki innym rolnikom wystawiając im faktury VAT, powinien zarejestrować się jako podatnik podatku od towarów i usług?
Czy jako zwolniony podmiotowo podatnik podatku od towarów i usług przy dokonaniu nabycia towarów z krajów Unii Europejskiej musi odprowadzić podatek należny od wewnątrzwspólnotowego nabycia?
Pytanie: Czy świadczenie usług naprawy samochodów na rzecz podmiotów zamieszkujących lub mających siedzibę na terytorium innego państwa członkowskiego UE zobowiązuje go do rejestracji w zakresie transakcji wewnątrzwspólnotowych ( określając miesjce świadczenia usług Podatnik wskazuje przepisy art.27 ust.2 pkt 3 lit d) ustawy o ptu z dnia 11.03.2004r.). Powyższe samochody przywożone będą do kraju na
Czy wystąpi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów , obowiązek wystawienia faktury wewnętrznej, naliczenia i odliczenia podatku VAT na podstawie tej faktury oraz złożenie informacji podsumowującej