Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2016, sygn. IPTPP3/4512-537/15-2/ALN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/4512-537/15-2/ALN
Obowiązek wystawiania duplikatów faktur przez podmiot przekształcony oraz danych jakie powinny zawierać.
Obowiązek wystawiania duplikatów faktur przez podmiot przekształcony oraz danych jakie powinny zawierać.
Czy w świetle obowiązujących przepisów prawa podatkowego, powstałej z przekształcenia Spółce z o.o., będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, na podstawie faktur wystawionych przez kontrahentów zawierających dane zakładu budżetowego?
Czy w Spółce powstanie obowiązek podatkowy w styczniu 2013 r., wynikający z wykonywania usługi transportu osób w zakładzie budżetowym w miesiącu grudniu 2012 r.?
prawo do odliczenia podatku naliczonego przez Spółkę przejmującą (A) z faktur wystawionych na Spółkę przejmowaną (B) zarówno przed, jak i po dniu połączenia, sukcesja podatkowa
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawianych na spadkodawcę.
Czy w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż na podstawie art. 93a § 1 w zw. z art. 93a § 2 pkt 1 lit. b) Ordynacji podatkowej Spółce Komandytowej, powstałej w wyniku przekształcenia Wnioskodawcy, przysługuje prawo do rozliczenia podatku należnego VAT z podatkiem naliczonym VAT przysługujące uprzednio Wnioskodawcy?
Czy Spółce Komandytowej, powstałej w wyniku przekształcenia Wnioskodawcy, przysługuje prawo do rozliczenia podatku należnego VAT z podatkiem naliczonym VAT przysługujące uprzednio Wnioskodawcy?
spółka komandytowo akcyjna albo spółka komandytowa będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych na spółkę przekształcaną (Wnioskodawcę).
spółka komandytowo akcyjna będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych na spółkę przekształcaną (Wnioskodawcę).
Czy w stanie faktycznym przedstawionym we Wniosku, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż na podstawie art. 93a § 1 w zw. z art. 93a § 2 pkt 1 lit. b) Ordynacji podatkowej - SKA, powstałej w wyniku przekształcenia Wnioskodawcy, przysługuje prawo do rozliczenia podatku należnego VAT z podatkiem naliczonym VAT przysługujące uprzednio Wnioskodawcy?
prawo do odliczenia podatku naliczonego określonego w fakturach zakupu oraz dokumentach celnych wystawionych przed i po dacie połączenia dla spółki przejmowanej
W jaki sposób Wnioskodawca ma dokonać rozliczeń niezakończonych świadczeń za okres do dnia połączenia (konsolidacji spółek).
Czy Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od faktur VAT i faktur korygujących VAT otrzymanych po dniu połączenia spółek a wystawionych na spółki przejmowane zarówno przed jak i po dacie połączenia spółek bez konieczności korygowania danych nabywcy towaru lub usług
Z dniem połączenia, Wnioskujący wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki spółek przejmowanych (poprzedników prawnych) i stanie się ich następcą prawnym dla celów podatkowych.Wnioskodawca po dniu rejestracji przejęcia w KRS jest podmiotem zobowiązanym do wystawienia faktur korygujących oraz not korygujących dotyczących działalności spółek przejmowanych.
Bank powinien on uwzględnić w deklaracji VAT składanej za okres rozliczeniowy (kwartał), w którym dojdzie do połączenia Stron, łącznie obroty (oraz związany z nimi podatek należny i podatek naliczony) osiągnięte z własnej sprzedaży, jak również obroty ( oraz wiązany z nimi podatek należny i podatek naliczony) Banku przejmowanego osiągnięte w okresie (miesiącu) połączenia.Deklaracja Banku za okres rozliczeniowy
Obniżenie podatku należnego o podatek naliczony przy nabyciu nieruchomości dla celów prowadzenia działalności przez obojga małżonków.