Interpretacja indywidualna z dnia 23 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.343.2024.2.JS
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości przez kuratora spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości przez kuratora spadku.
Podatnik VAT z tytułu wynajmu Nieruchomości, brak opodatkowania pożytków otrzymanych w spadku.
Zwolnienie przedmiotowe - doliczenie dochodów swoich małoletnich dzieci ze sprzedaży ich udziałów w nieruchomości do swoich dochodów z tej sprzedaży i złożenie jednego zeznania PIT-39 na swoje imię i nazwisko na łączną sumę dochodu i rozliczenie kwoty dochodu zwolnionego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskiwanego z tytułu pełnienia funkcji kuratora.
obowiązki podatkowe Wnioskodawcy w związku z pełnieniem funkcji kuratora spadku w sytuacji, gdy wchodząca w skład spadku nieruchomość jest przedmiotem najmu
Opodatkowanie wynagrodzenia uzyskiwanego z tytułu pełnienia funkcji kuratora.
Czy do czynszu najmu niezabudowanej działki płaconego przez najemcę Wnioskodawca powinien doliczyć podatek VAT, czy powinien wystawiać fakturę oraz składać deklaracje VAT? Kto powinien widnieć na fakturze jako sprzedawca?
Czy Wnioskodawca jako kurator spadku ma obowiązek wpłat zaliczek na podatek dochodowy od wynajmu oraz składania rozliczeń rocznych?
w zakresie obowiązków odprowadzenia podatku dochodowego od przychodu z najmu nieruchomości przez kuratora
określenie czy od czynszu najmu niezabudowanej działki płaconego przez najemcę Wnioskodawca powinien doliczyć podatek VAT oraz wystawić fakturę VAT a także czy Wnioskodawca powinien widnieć na fakturze jako sprzedawca
Czy od części czynszu płaconej przez najemcę (40%) Wnioskodawca powinien pobierać, poza kwotą netto również podatek VAT, a jeżeli tak - to na podstawie jakiego dokumentu, faktury czy rachunku?
Czy odszkodowania wypłacone przez Miasto tytułem niedostarczenia lokali zastępczych na rachunek podmiotu powołanego przez spadkobierców oraz kuratora spadku będą stanowiły przychód opodatkowany podatkiem dochodowym po dokonaniu rozliczenia spadkobierców w takiej części, w jakiej Wnioskodawczyni uzyska prawo do spadku?
Czy przychody osiągnięte z najmu nieruchomości wchodzącej w skład masy spadkowej będą opodatkowane podatkiem dochodowym po dokonaniu rozliczenia spadkobierców z kuratorem spadku, tj. po uzyskaniu wpływu na rachunek bankowy, w takiej części, w jakiej Wnioskodawczyni uzyskała prawo do spadku?
Czy od części czynszu płaconej przez najemcę (40%) Wnioskodawca powinien pobierać, poza kwotą netto również podatek VAT, a jeżeli tak - to na podstawie jakiego dokumentu, faktury czy rachunku?
Czy prawidłowo jako kurator spadku po zmarłej Właścicielce do czasu zamknięcia sprawy spadkowej, pobierając przychody z tytułu najmu nieruchomości będącej przedmiotem spadku, Wnioskodawca nalicza i odprowadza do urzędu skarbowego zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu najmu?
Czy nadwyżka przychodów z tytułu wynajmu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, na kim ciąży obowiązek jego zapłaty i kiedy powstaje obowiązek zapłaty podatku?
Opodatkowanie należności z tytułu wypłacania wynagrodzenia biegłym, tłumaczom, kuratorom na podstawie złożonych przez nich rachunków.
Czy wnioskodawca jako kurator sądowy osoby nieznanej z miejsca pobytu oraz osoby zmarłej ma obowiązek składania deklaracji podatkowych i rozliczeń rocznych, a w przypadku wystąpienia dochodu do zapłaty podatku?
Czy 18% zryczałtowany podatek dochodowy ma zastosowanie do należności biegłych, tłumaczy, kuratorów i adwokatów występujących w postępowaniu przygotowawczym, którym prokurator zlecił wykonanie określonych czynności, jeżeli w ciągu jednego miesiąca kwota ich należności nie przekroczy 200 zł?
Czy istnieje obowiązek składania zeznań o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym przez kuratora sądowego ustanowionego dla osoby nieobecnej