Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2016, sygn. ILPB3/4510-1-204/16-5/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/4510-1-204/16-5/AK
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku rozliczania usług dzierżawy przez Wnioskodawcę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku rozliczania usług dzierżawy przez Wnioskodawcę.
Prawidłowość poboru podatku przez płatnika z tytułu wypłaconej dywidendy.
Czy NZOZ utworzony przez Spółkę w celu realizacji zadań z zakresu ochrony zdrowia był jednostką odrębną w stosunku do tworzącej go Spółki i był odrębnym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, a uzyskane przez NZOZ dochody z tytułu świadczeń zdrowotnych były zwolnione od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 1 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pod warunkiem
Kwalifikowanie niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej jako podatników podatku dochodowego od osób prawnych na gruncie art. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i stosowanie do niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej zwolnienia podatkowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy.
Czy dochody osiągane w Polsce w wyniku działalności inwestycyjnej Funduszu powinny być wykazywane przez Wnioskodawcę jako dochody (osiągane poprzez oddział) podlegające zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 10a ustawy o CIT?
Czy zakład opieki zdrowotnej korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, w sytuacji kiedy dochody będą przeznaczone na działalność ochrony zdrowia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy?
Czy utworzona Przez Spółkę z o.o. jednostka Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wypełni wszelkie przesłanki zakwalifikowania jej, jako jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, będącej z mocy art. 1 ust 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy na podstawie art.17 ust.1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Od kiedy Stacja Środowiskowa powinna być traktowana jako oddzielny podmiot, od daty nadania NIO, czy od daty zarejestrowania w Sądzie?
Tut. organ podatkowy stwierdza, że w przedmiotowej sprawie sukcesja NIP nie jest możliwa. W miejsce dotychczasowej jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej powstał bowiem nowy podmiot, będący wprawdzie następcą prawnym tej jednostki, jednakże nie spełniający wymogów ustawowych uzasadniających sukcesję NIP.
Czy w opisanym stanie faktycznym koszt wynajmu pokoju stanowi koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 i art.23 ust. 1 ustawy z dnia 26lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Czy na podstawie art. 86 ustawy o VAT przysługuje prawo zwrotu wpłaconej kwoty po dokonaniu korekty deklaracji VAT-7 za miesiąc maj 2006r.?